Sling Blade

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
17562_3.jpg

BIÇAK SIRTI

Vizyon Tarihi: 27 Haziran 1997
Yapımı : 1996 - ABD
Tür : Dram
Süre: 135 Dak.
Yönetmen : Billy Bob Thornton
Oyuncular : Lucas Black , Robert Duvall , Billy Bob Thornton , John Ritter , Dwight Yoakam
Senaryo : Billy Bob Thornton
Yapımcı : David L. Bushell , Larry Meistrich

Film Özeti

Sling Blade, karmaşık bir ahlaki ikilem içinde kalmış Karl Childers'in gizemli, ruhani ve karamizah öyküsüdür. Çocukken çok dindar bir ailede büyüyen Karl, ailesi tarafından tanrının bir cesai olduğuna inandırılmıştır. Bir gün annesini kasabanın serserileri ile cinsel ilişki sırasında gören Karl, yaptıkları şeyin yanlış olduğunu düşünerek onları bıçaklayarak öldürür. Bu cinayet sebebiyle akıl hastanesine konur ve şimdi, 25 yıl sonra serbest kalarak tekrar topluma karışır.

İzleyenlerin Yorumları

''İzlediğim en güzel filmlerden biriydi. \"Hiç umummadık yerden bazen bir kahraman gelir\" ve her şey değişir. Billy Bob THORNTON tebrik ederim. Herkese tavsiye ederim..''

''Ağır ilerleyen bir havasının olduğu doğru.Ancak o dinginlik ve biraz gerginlik içerisinde kendinizi filme kaptırıveriyorsunuz.En azından benim için durum böyle oldu.Ana karakterimiz Karl'ı canlandıran B.B.Thornton'ın nasıl muazzam bir oyunculuk sergilediğinin yanı sıra nasıl da muazzam bir senaryo ve yönetmenlik gösterdiğine de şahit olacağınızı belirtmek isterim bu arada.Detaya girip film hakkında fazla açık vermek niyetinde değilim.Yalnızca son olarak şunu söylemek istiyorum;şahsen keyif alarak izlediğim bu filmi bu yorumu okuyan herkese tavsiye ediyorum.Puanım 8/10 ''

''Çok duygu doluydu çok. İzlemek için geç kaldığım kıyıda köşede kalmış bir film daha. Thornton öyle mükemmel oynamış ki izlediğim en iyi oyunculuklar arasına girmiş oldu. Filme gelirsek gerçekten çok başarılı. Herkesin izlemesi gerektiğini düşünüyorum. Bu tarz başarılı filmlere öyle uzunca eleştiri, uzunca yorum yazamıyorum çünkü ne yazacağımı bilmiyorum sadece izleyin demekle yetineceğim. 10/9 ''

Sling+Blade.jpg

'Zihinsel özürlü değil' karmaşık bir ahlaki ikilem içinde kalmış samimi,dünyada varolamayacak kadar insan olan Karl'ın hayat hikayesi...
Dünya bu kadar kötüyken Karl gibiler ya akıl hastanelerinde ya da hapishanelerde olurlar...

Tekerlekli Sandalye