Sokaklarda Engellilerin Durumu

gülümse_hayata

Üye
Üye
Defalarca Türkiye'de engelli olmanın zorluklarını bu plartformda paylaştık. Bir çok makaleler bu konu üzerine yazıldı. Bir çok kişi hayatında yaşadığı sıkıntıları dile getirdi, fakat hala günümüzde bukadar modern bir Ülke olmamıza rağmen yollar, kaldırımlar, sokaklar bir tekerlekli sandalye kullanan için nekadar düzeltildi? İşte bütün mesele burada Yazılması anlatılması belki bir noktaya kadar etkili olup gerçekleri yansıtabiliyordur. Fakat birde bunu canlı yaşamak olayın nekadar ciddi olduğunu gösterir ki bu noktada izlediğim bir videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bir tekerlekli sandalye kullanan insanın dışarı çıktığı vakit nelerle uğraştığını gözler önüne seriyor. Bukadar gelişmiş bir Ülkeyiz madem de hala bu cadde ve sokaklardaki düzensizliklerin insanı dışarı çıkmaya illallah ettirecek boyuttaki halleri nedir? Ben daha fazla yazmayayım şimdi görüntüler konuşsun.

İşte Türkiye gerçeği

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Of of of. Bırakın sokaklarda rahatça gezip dolaşmayı ölmeden eve gelebiliyorsak kendimizi dünyanın en şanslı insanı saymamız gerektiğini düşündüren manzaralar. Aslında Gülümse’ninde söylediği gibi günlük yaşamda her zaman karşılaştığımız bir durum ama böyle video şeklinde olunca göstere göstere gol oluyor. :)

Video'yu çeken arkadaşımız kimdir nedir tanımıyorum ama mükemmel bir iş yapmış. 2015'te tüm kamu alanları engellilere uygun hale getirilecek diyenlere kapak olsun.

kartalreis

Üye
Üye
O kadar şehir planlamacısı, mühendisi, bürokratı, belediye başknı, bakanı, bakmayanı ne iş yapar bu memlekette arkadaş... Yollar, binalar, araçlar, parklar, mağazalar aklınıza ne gelirse plansız-programsız...

Allah engelli kardeşlerimizin yardımcısı olsun...

Tekerlekli Sandalye