Sol 78 db ve sağ 87 db ile işitme kaybına neden % 30 verildi?

world56

Üye
Üye
İşitme kaybına neden sol kulak 78 db ve sağ kulak 87 db ye % 30 verildi?

4 ay önce 15 nisanda almış olduğum devlet hastanesinde işitme kaybı sol kulak: 78 db ve sağ kulak: 87 db ile % 30 verdiler.

heyete girdiğimde doktor bana 3 soru sordu. doktor bana yaşını, adını ve işitme cihazını sordu. bana yaşını sorarken biraz duyamadım tekrar söyledi bende 23 yaşındayım dedim. sonra ismimi sordu erhan dedim sonra işitme cihazını sordu bende işitme cihazı kullanıyorum dedi. sonra işitme cihazı nerde diye sordu. bende cebimde dedim doktor da tmm die bir cevap vermedi yani anlamıştır cepte midir değil midir diye. dışarıda yağmur yağdığı için işitme cihazımı çıkardım ve doktora göstermeyi unuttum.

keşke işitme cihazımı gösterseydim. fakat işitme cihazım dijital kanal içi ( mini kulak içi işitme cihazı) işitme cihazımdır.

işitme cihazımı gösterseydim bile doktor aynı sonucu mu verirdi yoksa yukarıda yazmış olduğum işitme kaybı kağıtta yazılıydı ve dijital kanal içi işitme cihazımı gösterseydim doktora doktor bana % 40 ın üzerinde vermeyi düşünüyor müydü.

bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Değişen bişey olacağını sanmıyorum. DR testlere göre oran verir.

world56

Üye
Üye
halil abi merhaba. şimdi bu konuyu bir kenara bırakalım. ben şimdi yeni bir özürlü raporu çıkartacam farklı devlet hastanesinden alacağım. alacağım devlet hastanesinden işitme kaybı 80 db ile 100 db arasında. kulak arkası cihazımı da götüreceğim. annemle birlikte gideceğim hastaneye annemle gitmem daha iyi olur. yalnız gidersem hastaneye gitmem iyi olmaz. doktor yüzde % 40 üstünde rapor verebilecek mi yada bende şüphe edecek mi daha önce almış olduğum raporlarda şüphe olur mu?

world56

Üye
Üye
halil merhaba. ben yukarıda soruyu yazmışım. bana normalde verilmesi gereken rapor balthazar formülüne göre % 43 dü ama hastane % 30 olarak yazdı. acaba bu raporu % 30 a düşüren hastane merkez sağlık kuruluyla iletişim mi kurdu. raporu düşüren merkez sağlık kurulu mu. merkez sağlık kurulu sakatlık indirimi için mi bakıyor raporlara yoksa genel olarak bütün hastanelerin verdiği raporlara mı bakıyor. merkez sağlık kurulu nedir ne gibi işleri yapar ve hangi görevler düşüyor?

world56

Üye
Üye
sağol abi. hayırlı geceler.

Tekerlekli Sandalye