Sol ayağımdan çocuk felciyim ötv'den faydalanabilirmiyim?

engelsiz

Üye
Üye
Sol ayagım çocuk felci +diyabet hastasıyım yüzde 52 raporla erken emekli oldum , C ehliyetim var şu anda otomatik vites araç kullanıyorum,yenidenrapor için hastaneye gitmemmi gerek ,bu raporda oran önemlimi ,bende ötv indiriminden faydalanabilirmiyim

İsen Buga

Üye
Üye
Çocuk felci olmanıza ragmen C ehliyeti nasıl aldınız? Amacım şu c ehliyeti rahat alabiliyorsanız; alamazsınız demiyorum, ötv indiriminden faydalanma olasılığınız düşer diyorum..

Noramlde H sınıfı ehliyet ve özel tertibatlı araç kullanabilir ibreli rapor gerekiyor. Sizde ikisi eksik..
Heyete girip H sınıfı ehliyet alabilir ve Özel tertibatlı araç kullanabilir ibreli rapor alabilirseniz; ÖTV den sitisna olrusunuz.

engelsiz

Üye
Üye
Ben c ehliyeti alalı 26 sene oldu, son 10 senedir sol bacagımda çok fazla güç kaybı oldu,şimdi mecburen otomatik vitesli araç kullanmak zorundayım

İsen Buga

Üye
Üye
Heyete git bir hele... Ancak heyete H sınıfı ehliyet ve otomatik vites araç kullanır ibreli rapor almak istediğini söyle. bildiğim şu genelde özel tertibatlı araç yazarlar.

Alabilirseniz ki ÖTV, MTV ve KDV muafiyetinden faydalanırsın.

%52 olması önemli değil: %10 olsa bile alabilirsiniz... % raporlarından çok yazılı ibreler önemli: Özel tertibatlı araç yazısı görülürse hemen ÖTv muafiyetine giriyor.

engelsiz

Üye
Üye
yarın başvuracagım inşallah

Tekerlekli Sandalye