Sol ekstremite ve sağ el hareket kıstlılığı var. H sınıfı ehliyet alır mıyım?

gazimami

Üye
Üye
slm ben yeni üye oldum sormak istediyim benim sol kol dirsek altı sol ayak diz altı ampute sağ kol parmaklarda hareket kısıklığı var sol kol protez acılır kapanır hareketlı buşart larda h sınıfı ehliyet alabilirmiyim 2 hastaneya başvurdum ama olumsuz dediler bana göre doktorlar biraz fazla şahsi insifiyatif siz ne söylersiniz fikrinizi söylerseniz mn olurum saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici

gazimami

Üye
Üye
mevzuat

selam benim merak etiyim cuma günü bir ortapedici doktora gittim oda bana mevzuata bakıcanı söyledi randevu verdı şimdi marak ettiyim sol kol dirsek altı sol ayak diz altı ampute sağ el parmaklarda hareket kısıklığı olanlar içi mevzuat ne der bilgi verirseniz sevinirim

mekansız67

Üye
Üye
benım %56 raporum var sol kol sınır lezyonum var kendıme özürlü arac alabılırmıyım ve almadan vergı ındırmı almam sartmı?

murat1071

Üye
Üye
o raporla Ötv den yararlanamazsın ötv siz araç almak için H sınıfı ehliyet alır özel donanımlı araç kullanır raporu alıcaksınız.

İsen Buga

Üye
Üye
Sol kol sakatlığı ÖTV muafiyetine dahil değil..

bbuugra

Üye
Üye
sol ayak bleğinde haraket kısıtlılığı ve ötv den yararlanma hakkında bilgi

merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum sizlere sorum olacak bana yardımcı olursanız sevinirim benim babam sol ayak bileğinden kaza geçirdi yani koptu bileğinden ama çok şükür diktiler hemen müdahaleyle tabi ondan sonrada 4 5 tane daha ameliyatlar geçirdi şuan iyi çok şükür fakat bileğinde haraket kısıtlılığı var haraket etmiyor çok az bir haraket etme olayı var sol ayak bleğinde bu durumda nasıl rapor alabiliriz nasıl ötv den yararlanarak otomatik vites araba alabiliriz bun tam prosedürü nedir işe nereden başlamam lazım bana yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok çok teşekkür ederim bilgisi olupta yardımcı arkadaşlara...

murat1071

Üye
Üye
bbuugra;

Tam teşekkürlü bi hastaneden H Sınıfı ehliyet alır.Otomatik Vites Araç Kullanır Raporunu Alıcaksın.O zamn Ötv den yararlanırsın

bbuugra

Üye
Üye
teşekkürler bu raporu almak kolay mı acaba ve babamın ameliyat olduğu hastaneden alınabilir mi acaba el microjerrahi hastanesi çok iyi bir hastane ve bu kopuklar üzerine bir hastane sadece kopuklarda bu hastane kurtarabiliyor başka hastaneler kesilecek deyip işin işinden çıkmıştı

bbuugra

Üye
Üye
bu sol ayak bileği durumunda daha önceden tecrübeli daha çok bilgisi olan arkadaşlar varmı acaba çokk teşekkürlerr şimdiden

mekansız67

Üye
Üye
sol kol ötv muhafıyetıne deıl derken raporum sureklı ve h sınıfı arac alabılır yazıo arkaasında sus dıye yazılmadı yaa.......bıde sol kolumu arac kullanırken kullanabılıorum.yınemı alamazmıyım.ısen buga

kosovali1

Üye
Üye
Meraba benim sağ elimde ve sağ ayağım da hareket kısıklığı var ehliyet için il sağlık müdürlüğü bana olumsuz yönde karar verdi ve hakem heyetine gidebileceğimi söyledi gitsem olumlu Cvb alirmiyim yoksa 2 yıl sonra baştan mı müracaat ediyim

kosovali1

Üye
Üye
Bilen lütfen yazsın intihar edecem beni adam yerine koymuyor lar

kosovali1

Üye
Üye
Sürücü olamayacağını çelişkili olarak karar verilmiştir hakem hastanesi ne sevki uygun dur yazıyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sürücü olup olamayacağına karar verilememiş.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Emin olmamkla birlikte tek tek muayene ve sonrasında heyete çıkacaksınız diye biliyorum

Tekerlekli Sandalye