Sol ekstremite ve sağ el hareket kıstlılığı var. H sınıfı ehliyet alır mıyım?

kosovali1

Üye
Üye
Peki bir yıl sonra baştan basvursam

kosovali1

Üye
Üye
Ben Ben ilk once devlet hastanesi ne gittim orda sürücü olabilir yazıp il sağlık müdürlüğü ne sevk ettiler il sağlık müdürlüğü mü araştırma Hastanesi ne sevk etti araştırma otomatik vites kullanmasına uygundur yazdı il sağlık müdürlüğü ne sevk etti orası celiskili karar vererek sürücü olmayacagina karar verip hakem hastanesine sevki uygun dur yazdı ne yapacağımı bilmiyorum gitsem kesin olurmu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kosavalı ne dememi bekliyorsun anlamıyorum. Zaten söylemem gerekeni söylüyorum. Bunun dışında yapacağım birşey yok. Keşke yapabilsemde yapsam.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Etsende değişen bir şey olmaz. Ve muhtemelen itirazında red edilir.

masolak

Üye
Üye
Sol kolumda Brechial Pleksus Paralizi var, Kolumu yukarı kaldıramıyorum ama parmaklarımı ve bileğimi rahatlıkla kullanabiliyorum.
2003 yılında H Ehliyeti alabilir raporu ile H ehliyetimi aldım.
2013 yılında ise "H Ehliyeti alır, Otomatik Vitesli Araç Kullanır" raporu ile otomatik vitesli aracımla trafiğe çıktım
2015 yılında yapılan yeni düzenleme gereği ehliyetimi yenilemek, ÖTV'siz araç satın almak için işlemlere başladım.
Sağlık Kurulu "Sürücü olamaz" ibaresi ile ehliyet almamı engelledi.
Şimdi ne yapmam gerek? İtiraz etsem farklı ildeki sağlık kurulunun bunu düzelteceğine pek inanmıyorum. Dava yolu uzun bir süreç? CİMER'e şikayet etsem etkili olur mu?

Tekerlekli Sandalye