Sol el parmak kaybım var. ÖTV'den muaf araç alırmıyım?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu rapor oranı (%68) ile alamazsın. Öncedende söylemiştim. Başkası kullanacaksa oranının yüzde 90 ve üstü olması lazım.

gulmem1

Üye
Üye
Konuya ilşkin düzenleme şu şekildedir=> http://engelliler.gen.tr/f18/sol-el...nlar-artik-otv-indirimli-arac-alabilir-27175/
Siz yinede bu raporla bi şansınızı deneyin bakalım.
Hasan bey iyi akşamlar
Bugün raporumu vergi dairesine gösterdim sadece raporda ortopedik engelli olmama bakıp onay verdiler
Normal B ehliyetimi degistirmem gerekiyor ondan sonra kısmet olursa bayiye gitmek kalıyor

Gelişmeleri size bildiririm

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

SM-N9000Q cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=16553]gulmem1[/MENTION] sizin adınıza sevindim. Gelişmeleri bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

kosovali1

Üye
Üye
Merhaba eski raporun yüzde 92,5 yeni raporum ise yüzde altmış sekiz eski raporumu otv indiriminde kullansam olurmu? Ikiside sürekli Ikiside devlet hastanesinden alındı.

kosovali1

Üye
Üye
Bir de vergi indirimim için yüzde altmış sekiz oranlı raporumu vermiştim sorun olmaz mı.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Teorik olarak son alınan rapor geçerlidir ancak siz yinede şansınızı bir deneyin.

kosovali1

Üye
Üye
Yani araba alırsam ilerde sorun cikarmi.
Ikiside sürekli

kosovali1

Üye
Üye
Halil abi senden başka kimse yardımcı olamaz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kosavalı ben sadece yorum yapıyorum. Sana kesin olarak bu konu hakkında şu olur yada bu olur diyemem. Demem gerektiğini söyledim. Teorik olarak son alınan rapor geçerlidir. ama sen yinede şansını dene. Sorun çıkar çıkmaz bilemem onu. Burası Türkiye kimse kesin birşey diyemez.

kosovali1

Üye
Üye
Yani hapis mi yatarım resmi Kurumda çalışıyorum isimden olurum nasıl bir ceza olur?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kardeşim neyin cevabını istiyorsun anlamıyorum. Ben burada sana kesin bilgi veremeyeceğimi söyledim. sen hala hapis yatarmıyım vs diyorsun.

gulmem1

Üye
Üye
[MENTION=16553]gulmem1[/MENTION] sizin adınıza sevindim. Gelişmeleri bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Hasan bey merhabalar

Konunda belirttiğim gibi ötv indirim raporumu aldım B ehliyetimi engelliye çevirecem fakat benden araç için tertibat isterlermi acaba İsterse eğer eşimde kullanabilirmi engelim sol el 2.3. Parmaklar ampüte 4.5.fkeksiyon

Hayırlı akşamlar

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gulmem1

Üye
Üye
Hasan bey merhabalar

Konunda belirttiğim gibi ötv indirim raporumu aldım B ehliyetimi engelliye çevirecem fakat benden araç için tertibat isterlermi acaba İsterse eğer eşimde kullanabilirmi engelim sol el 2.3. Parmaklar ampüte 4.5.fkeksiyon

Hayırlı akşamlar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@gulmen1 Sol elden engelliler "otomatik vitesli araçları" ÖTV indirimli alıyor. Muhtemelen sizede 10.02 kodu yani "otomatik vites araç kullanır" yazacaklardır. Ve otomatik vitesli engelli araçlarını sürücü belgesi olan herkes kullanabilir. Dolayısıyla eşinizde kullanabilir.

gulmem1

Üye
Üye
Hasan bey teşekkür ederim
Sol el engellilere direksiyon a topuz ve yahut sol taraftaki sinyal silecekler vs gibi sağ taraf alınıyor diye duymuştum
Aparat olunca sadece engelli olan kullanabilir biliyordum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben teşekkür ederim. Bu arada bir önemi yok ama Hasan değil, Halil. :)

kivanc1

Üye
Üye
merhabalar halil bey.. annemin sag bacak amputasyonu ve sol ön kola kırıktan dolayı takılan kucuk bir platin var rapordada sol el parmaklarda fleksiyonu zayıf engel oranı yuzde 13 yazıyor.. toplamda raporumuz yuzde 65. h sınıfı ehlıyet alabılırmı yoksa surucu olamaz derlermi acaba.. birde ozel tertıbatlı arabaları 3. dereceye kadar akrabalar kullanabılıyor diye biliyorum dogrumu acaba.. cevabınız icin simdiden tesekkur ederim

Tekerlekli Sandalye