Sol hemipleji hastası H sınıfı ehliyet alırmı?

gstrk

Üye
Üye
h sınıfı almak istiyorum ama bi türlü alamadım yüzde 58 raporum var sol hemiplejiyim raporuma itiraz edip gittim bi daha doktor muyane edip uygun değil dedi neden diye sorunca yok yasalarda yok dedi sen trafiği aksatırsın falan normalde trafiğe çıkmadım ama araba rahat sürebiliyom sol hemipleji h sınıfı ehliyet alabilir mi yardmcı olur musunuz ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sol hempleji derken sol bacak- sol ayakmı yoksa sol tarafın komple hemiplejisnden bahsediyorsunuz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anladım. Bu durumun trafiği tehlikeye atacağı gerekcesiyle sürücü belgesine onay verilmemiştir.

gstrk

Üye
Üye
Tamm da ben normal araba kullanabilyom nrdese otomatik olsa dha rhat kullanirim bzi magdur etmkten bska bsy degl ki hem bna dedi ki yasalar izin vermiyo yasada yaziyormu sol hemipleji alamaz diye

Çukur

Üye
Üye
Merhaba iyi günler ben engelli ehliyeti almak istiyorum fakat ben devlet hastanesinden otomatik vites kullanır raporu aldım ve il sağlık müdürlüğüne kod için gittim sürücü olamaz raporu verdi
itiraz ettim ve aynı il sağlık müdürlüğünde tekrardan sürücü olamaz raporu verdi bu durum da ne yapmam gerekiyor

Tekerlekli Sandalye