Sol kulak 78 db ve sağ kulak 87 db % 40 ın üzerinde özürlü raporu alabilir miyim?

world56

Üye
Üye
Merhaba devlet hastanesine özürlü raporu için başvurdum, heyet bölümlerine girdim muayene oldum. Heyeti bekliyorum, 31 mart' ta heyete girecem. Benim kulak rahatsızlığım var. sağ işitme kaybı : 87 , sol işitme kaybı : 78 fakat doktor bu oranlara rağmen kağıda sağ kulak: % 85 , sol kulak: % 75 yazdı. Bu özürlü raporu % de kaç çıkabilir ve bu hesaplar nasıl yapılıyor?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
71-90 dB arası işitme kayıpları, ileri derecede işitme kaybı olarak nitelendiriliyor. Ben %40'ın üzerinde bir rapor alacağınıza inanıyorum.

world56

Üye
Üye
Halil abi ben 31 mart ta perşembe günü heyete gireceğim. İşitme kayıpları 78 ve 87 db dir. Heyete girerken yani doktorların bir arada toplandığında kendi doktoruma bişey söylemem gerekir mi. Yani "bana en az yüzde 40 özürlü kimliği verilmesini istiyorum" cümlesini sana söylemek hatalı mı olur yoksa doktor oranı tersleyerek oranı düşürür mü. Yoksa doktorlar bişey sormadan benim bişey söylememem daha iyi olur değil mi? Yada heyete girerken en uygun olarak nasıl davranmalıyız, sizin fikrinizi almak istiyorum.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hayır söylemeniz aksi birşey ifade etmez, engelli haklarından yararlanmak için rapor alıyorum istiyorum dersin eğer sağlık durumun uygunsa verirler degilse zaten vermezler, söylemek söylememek birşey ifade etmez ama sorarlar sanıyorum ne için alacağınızı nerde kullanacağınızı sorarlar.

F

Fırtına

Guest
sevgili erhan,

stres yapma canım, rahat ol.....
78 dB - 87 dB kayıplarına doktor; % 75 - 85 oran vermiş.. % 40 ve üzeri rapor alacaksın inşaallah..

Tekerlekli Sandalye