Sosyal yardım alanlara 80 TL'lik elektrik faturası desteği

Mehmet.00

Üye
Üye
Devlet kimlerin elektrik faturasını ödeyecek? İşte ayrıntılar..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti Grup toplantısında açıkladığı vatandaşa elektrik desteği verileceğine ilişkin proje büyük yankı oluşturdu. Elektrik faturasını ödemekte güçlük çeken milyonlarca vatandaş projenin detaylarını öğrenmenin yollarını arıyor. İşte detaylar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında, düzenli sosyal yardım alan vatandaşların 150 kw'ye kadar elektrik tüketimlerini devletin üstleneceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı elektrik desteğinden yararlanmanın kriterleri henüz netleşmedi. Ancak, devletten düzenli olarak sosyal yardım alan ve gelir seviyesi belirli limitin altında olan vatandaşların bu projeden yararlanması öngörülüyor.

Özellikle, düzenli geliri olmayan vatandaşların bu haktan yararlanması öngörülüyor. Burada ödenecek olan fatura bedeline de sınırlama getirilecek. Örneğin 150 kw'nin üstündeki kullanımlar devlet tarafından karşılanmayacak.

Söz konusu düzenlemeden yaklaşık 2.5 milyon kişinin yararlanması planlanıyor.

anatomie

Üye
Üye
bugün bu sabah itibariyle bağlı olduğum ilçedeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı şubesine gidip görüştüm ve ama elektrik yardımı müracaatları ilçelerdeki Kaymakamlıklara müracaat ediliyormuş tüm değerli arkadaşlarımızın bilgisine..

yani aile sosyal politikalar bakanlığının şubelerinden değilde kaymakamlıktan müracaat ediliyormuş !!

en derin saygılarımla

anatomie

Üye
Üye
bugün bu sabah itibariyle bağlı olduğum ilçedeki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı şubesine gidip görüştüm ve ama elektrik yardımı müracaatları ilçelerdeki Kaymakamlıklara müracaat ediliyormuş tüm değerli arkadaşlarımızın bilgisine..

yani aile sosyal politikalar bakanlığının şubelerinden değilde kaymakamlıktan müracaat ediliyormuş !!

en derin saygılarımla

kaymakamlığada gittim bugün fakat şuan çok çok daha yeni olduğu için çalışmalar yeni başlamış yani vede resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecekmiş yani şimdilik daha üzerinde çalışmalar yapılıyomuş kaymakamlıklara gelen herhangi bir kanun yasası yada yazı şimdilik yokmuş !!

bilgilerinize

saygılar

anatomie

Üye
Üye
kıymetli arkadaşlar herkese slmlar,

bugün takvim gazetesi web sayfasında yer alan bir internet haberine göre bu 80 tl lik destek maksimum üst limit olarak belirlenmiş vede 4 ve üzeri kişi sayısına sahip ailelere verilcek yardım miktarı maksimum 80 tl olarak belirlenmiş vede bu elektrik yardımları kademeli olarak verilcekmiş yardım haberinin linki:

https://www.takvim.com.tr/ekonomi/2019/01/10/elektrik-destek-paketinde-detaylar-belli-oldu

yavaş yavaş detaylar netleşmeye başlıyor bakalım hayırlısı olsun..

en derin saygılarımla

gülümse_hayata

Üye
Üye
Elektrik Faturasında Yapılan Yardım Ödemeleri 15 Şubat'ta Başlıyor

10 milyon kişiye elektrik müjdesi! Ödemeler 15 Şubat'ta başlıyor...
10 milyon kişiye elektrik müjdesinde tarih belli oldu! İşte detaylar

Elektrik desteği kontörlü olacak

Düzenli sosyal yardım alan vatandaşlara elektrik müjdesi 15 Şubat’ta başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve elektrik şirketlerinin birlikte yaptığı çalışmalardan sonra son şekli verilen çalışmaya göre bakanlık, desteklenecek elektrik tutarını her haneden belirlenen bir kişi adına PTT’ye ‘elektrik bedel kontörü’ olarak yükleyecek.

Elektrik faturası gelen vatandaş PTT’ye ödeme yapmak için gittiğinde destek miktarı faturasından düşecek. İki buçuk milyon hanede 10 milyon kişiyi ilgilendiren elektrik desteği için her bir haneden birer kişi belirlenecek, ödemeler PTT’ye yapılacak. Destek, hanede yaşayan kişi sayısına göre belirlenecek ve 40 ile 40 lira arasında olacak. Destek tutarı daha sonra PTT tarafından elektrik perakende şirketlerine ödenecek.
İKİ KİŞİYE 75, BEŞ KİŞİYE 150 KİLOVATSAAT

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, daha önce yaptığı açıklamada, hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat destek verileceğini söylemişti.

busra emrah

Üye
Üye
10 milyon kişiye elektrik müjdesi! Ödemeler 15 Şubat'ta başlıyor...
10 milyon kişiye elektrik müjdesinde tarih belli oldu! İşte detaylar

Elektrik desteği kontörlü olacak

Düzenli sosyal yardım alan vatandaşlara elektrik müjdesi 15 Şubat’ta başlıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve elektrik şirketlerinin birlikte yaptığı çalışmalardan sonra son şekli verilen çalışmaya göre bakanlık, desteklenecek elektrik tutarını her haneden belirlenen bir kişi adına PTT’ye ‘elektrik bedel kontörü’ olarak yükleyecek.

Elektrik faturası gelen vatandaş PTT’ye ödeme yapmak için gittiğinde destek miktarı faturasından düşecek. İki buçuk milyon hanede 10 milyon kişiyi ilgilendiren elektrik desteği için her bir haneden birer kişi belirlenecek, ödemeler PTT’ye yapılacak. Destek, hanede yaşayan kişi sayısına göre belirlenecek ve 40 ile 40 lira arasında olacak. Destek tutarı daha sonra PTT tarafından elektrik perakende şirketlerine ödenecek.
İKİ KİŞİYE 75, BEŞ KİŞİYE 150 KİLOVATSAAT

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, daha önce yaptığı açıklamada, hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat destek verileceğini söylemişti.
Seiam yanı bu eietırık destegının bır on bas vurusu yokmu varsa nereye bas vuracagızz

SM-J120F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
PTT İLE İŞBİRLİĞİ YAPILDI

2.5 milyon hanede 10 milyon kişinin yararlanacağı destek için her bir haneden birer kişi belirlenirken elektrik destek miktarları bu kişilerin adına her ay düzenli olarak PTT'ye yatırılacak. Destek miktarı hanede yaşayan kişi sayısına göre belirlenirken, her ay sabit olarak PTT'ye elektrik bedel kontörü adı altında vatandaşın yararlanabileceği destek kadar kontör yatırılacak.

DESTEK HARİCİ KISIM ÖDENECEK

Ödeme yöntemi ise şu şekilde planlandı: 15 Şubat sonrası faturası kesilen ve yardım alma kapsamına giren vatandaşlar ödeme noktası olarak PTT'yi tercih ederek destekten faydalanabilecekler. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu tarihten sonra faturası kesilen vatandaşların hak ettiği destek miktarı kadar PTT'ye ödeme yapacak. Faturası kesilen vatandaş PTT'ye faturasını götürdüğünde gişede yararlanacağı destek miktarı söylenecek ve kalan miktar kendisinden tahsil edilecek. Vatandaşın yararlanacağı destek miktarı haneden yaşayan kişi sayısına göre 40-80 lira arasında değişecek. Desteklenen miktar ise daha sonra PTT tarafından elektrik perakende şirketlerine ödenecek.

KADEMELİ OLACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, hane halkı sayısı 2 veya daha az olanlarda aylık 75 kilovatsaat, 3 kişi yaşayanlarda 100 kilovatsaat, 4 kişi yaşayan hanelerde 125 kilovatsaat, 5 kişi ve yukarı yaşayan hanelerde ise 150 kilovatsaat olmak üzere elektrik desteği verileceğini açıklamıştı.

Hakkı55

Üye
Üye
selamlar.sayın yönetici bu elektrik desteği almak için rapor veya herhangi bir evrak isteniyomu acaba ptt ye yoksa otomatik olarak sistemden görevli görebiliyomu engelli kişiyi ne kadar ödeme yapılacağını son olarak elektrik abonesini yardım alacak kişininmi üstüne olması gerekiyor

PRA-LX1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=21201]Hakkı55[/MENTION] bey yapılan bir açıklamada istenilen belgelerle birlikte İl veya ilçenizde bulunan sosyal yardımlaşma vakfına başvurulması gerektiğinden bahsediliyordu.
Hane halkından bir kişi belirlenip başvuru bu kişi üzerinden yapılmalıdır. Yine yapılan açıklamalarda elektrik aboneliğinin engelli kişi adına olup olmaması hakkında bir açıklama yapılmamıştır.
Başvuru yapacak kişinin nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
Başvuru dilekçesi
Elektrik faturası

anatomie

Üye
Üye
[MENTION=21201]Hakkı55[/MENTION] bey yapılan bir açıklamada istenilen belgelerle birlikte İl veya ilçenizde bulunan sosyal yardımlaşma vakfına başvurulması gerektiğinden bahsediliyordu.
Hane halkından bir kişi belirlenip başvuru bu kişi üzerinden yapılmalıdır. Yine yapılan açıklamalarda elektrik aboneliğinin engelli kişi adına olup olmaması hakkında bir açıklama yapılmamıştır.
Başvuru yapacak kişinin nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
Başvuru dilekçesi
Elektrik faturası

kıymetli arkadaşlar merhabalar hepinize,

bugün ayın 18 i yani 18 şubat ama maalesef halen daha şuana kadar elektrik desteğiyle ilgili bir gelişme yoktur maalesef ve bende hem kaymakamlığa hemde sosyal hizmetlere gittim danıştım vede ayrıca bölgemdeki tedaş ( enerjisa ) ve pttye de sordum ama çok yakında diyorlar hep yani nette yazdığı gibi 15 şubat itibariyle bence henüz daha başlamadı arkadaşlar bu yardım!!

ama yinede içinizden gelişmeler hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olan varsa lütfen burada paylaşsın arkadaşlar çünkü malum zaten hepimizin derdi hep hesap vede kitap olduğundan dolayı zaten geçinemiyoruz ama yinede çok şükürler olsun en azından bari..

acaba ne zaman başlayacak bu yardım ?? en kısa zaman ne zaman acaba :eek:

paylaşımlarınızı bekliyorum daha detaylı olarak

bilgilerinize arz eder, en derin saygılarımı sunarım.

septik

Editör
Editör
[MENTION=20185]eylül20[/MENTION]

Henüz netleşmedi, indirim başlayınca açıklama yapılır.

anatomie

Üye
Üye
[MENTION=20185]eylül20[/MENTION]

Henüz netleşmedi, indirim başlayınca açıklama yapılır.

geçenlerde nette 25 şubat itibariyle elektrik yardımının başlayacağı yazıyordu ve bende 25 şubat pazartesi itibariyle yine her yeri dolaştım yani kaymakamlık&sydv&tedaş vs.. ve en sonda alo 144 ü aradım ve sosyal bakanlığın dediğine göre çok çok yakın bir zamanda ödemelerin başlayacağını söylediler yani çalışmalarda artık sonlara gelinmiş ama tabiiki benim şubat ayı elektrik faturamın son ödeme tarihi 25 şubat olduğundan dolayı yani ben bugün normal olarak indirimsiz ödedim ama zaten bence artık şubat bitiyor zaten yani kanaatimce marttan itibaren başlatırlar inşallah gibime geliyor bakalım sürekli takipte ve takipçisiyim bekliyoruz.

en derin saygılarımla

osmaniye 80

Üye
Üye
Gülümse_ hayata merhaba benım ıkı engellı kardesım var annem bakım maası alıyor kardeslerım de engellı maası bırı %90 dıyerı%96 engellı bız bu elektrk ındırımın den faydalanabılırmıyız evde bakım engel olurmu sımdı ızledım yarın ptt basvurular baslayacak dedı ama ptt mı kaymakamlık mı acaba

5044Y cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

R

rahim

Guest
Gülümse_ hayata merhaba benım ıkı engellı kardesım var annem bakım maası alıyor kardeslerım de engellı maası bırı %90 dıyerı%96 engellı bız bu elektrk ındırımın den faydalanabılırmıyız evde bakım engel olurmu sımdı ızledım yarın ptt basvurular baslayacak dedı ama ptt mı kaymakamlık mı acaba

5044Y cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

elektrik desteğinin kimlere yapılacağı bu günkü resmi gazetede yayınlandı

septik

Editör
Editör
[MENTION=19559]derya35[/MENTION]

Uygulama yarın başlıyor ve halen elektirik faturası engellinin adına değilse ne yapılacağı konusunda açıklama yapılmadı fakat çok fazla sayıda engelli kişinin elektrik aboneliği kendi adına değildir, bana göre engellinin yaşadığı adresine ait fatura olması yeterli olacaktır.

Hakkı55

Üye
Üye
ben dün sosyal yardımlaşma vakfına gittim görüştüm oradaki memur arkadaşla bana dediği ptt te müracaat ediliyormuş pttdeki memur sistemden görecekmiş engelli kişinin durumunu hanede kaç kişi yaşadığını ona göre elektrik indirim yapılıyormuş.vs

PRA-LX1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye