SSK’lı olarak çalışıyorum, %45 engelliyim, babamdan kalan yetim maaşını alabilirmiyim

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
merhaba yüzde 45 bedensel engelliyim. 1999 yılından beri ssk lı olarak çalışmaktayım. Babamdan bağkur maaşı alabir miyim?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maluliyet derecesinde sakatlığınız olsaydı ve ssk lı çalışmasaydınız alabilirdiniz. Bu şartlar altında alamazsınız.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
%60 ve üzeri olursa yani maluliyet düzeyi yada üzeri olursa yetim maaşı alınır.

murooo2636

Üye
Üye
%88 engelli raporum var bende çalışıyorum ozaman alablirmiyim halil bey sizin verdiğiniz cevap bu bana başka bir konuda Evet çalışmanız halinde yetim maaşınız kesilr. Çalışmaya başladığınızda yetim maaşının kesilmesi için kuruma başvurmalısınız. Hem çalışır hem yetim maaşı alırsanız alışmaya başladığınız tarihten itibaren aldığınız yetim maaşı faiziyle istenir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yahu muro neden sorduğun soru için aynı başlık altında diğer sorularını sormuyorsun? Bak burada soru soran arkadaş sakatlık oranını %45 olarak yazmış. Mehmet arkadaşımız da kısmen doğru yanıt vermiş ve demişki sakatlık oranınız maluliyet düzeyinde olmadığı için yetim maaşı alamazsınız. Orada ek olarak "ssk çalıştığınız için alamazsınız" demeside gerekirdi ama işte zaten sakatlık oranı maluliyet düzeyi altında olduğu için onu söylemeye gerek duymamış olmalı. Dolayısıyla sana verilen yanıt doğrudur. Yetim maaşı alan biri sakatlık oranı maluliyet düzeyinde olsa dahi çalışması durumunda maaşı kesilir.

murooo2636

Üye
Üye
tamam abi çok sağol bilgilendirdiğiniz için

Tekerlekli Sandalye