Şureli emeklilikte Rapor alinan tarihteki erişkinler için sağlik raporumu uygulanir.

Kozmik

Üye
Üye
Vergi indirimi ile süreli emeklilikte rapor alınan yönetmelik yani2013 yönetmeliği mi uygulanır.Yoksa hastaneye sevkte en güncel oran 2019 yılında kullanılmaya başlayan eriskinler için engelli sağlık raporumu uygulanır.Tsk

İsen Buga

Üye
Üye
Memur arkadaş dikkat ederse en son alınan güncel raporu işleme koyar.

Kozmik

Üye
Üye
İsen Buga cevabınız için teşekkür ederim.Ama soruyu yanlış yazdım galiba.2014 yılında alınmış vergi indirim belgesi ve sureli rapor ile emekliyim.Bu yıl kontrolüm var engelli oranları 2019 da değişmiş olması sebebiyle.2013 teki engelli ölcutlerine göremi yoksa 2019 daki değişen engelli ölçütlerine göremi oran alırım.

İsen Buga

Üye
Üye
2019 tabii ki. Son mevzuata göre hareket ederler.

Kozmik

Üye
Üye
İsen Buga tekrar merhaba;
Ben özellikle anlamak için sordum yani:Yani 28.09.2021 tarihinde yayınlanan yönetmeliğe göre kontrol muayeneleri rapor alınan tarihteki engelli oran cetveline göre kontrol yapılmıyormu.Ben 4a üzerinden emekli olmuştum.Yani rapor alınan tarih 2013 engelli yönetmeliği üzerinden rapor almak gerekmiyormu.

Teşekürler.

İsen Buga

Üye
Üye
Mevzuat değiştikçe eski mevzuat geçerliliği yitirir. Yeni mevzuata göre rapor verirler.
Süreli rapor 2013 de alınmış şimdiye kadar (8 yılda) hala süreli olarak veriliyorsa biraz saçma olur. Belli kıstas sonrası süresiz yapmaları gerekiyor. Sizinki bu kapsamda olmalı ve ona göre değerlendirilmeli.

Süreli raporlarda pek sıkıntı olmaz siz emekliliğe devam edersiniz gibime geliyor(Mevzuat profesörü değilim ama bildiklerim bu)..
Normalde engelli emeklilik alıp sonradan çeşitli nedenlerle engelli raporu çıkartan arkadaşların rapor oranı düşük çıkınca SGK radarına giriyor ve emekliliği iptal oluyor. Bildiklerin bunlar bilmediklerim dağ kadar olabilir.

Kozmik

Üye
Üye
Teşekkürler.İsen Buga

Tekerlekli Sandalye