Tam bağımlı rapor

nby

Üye
Üye
Rapora itiraz ettikten sonra oranıda düşmeden kısmi bağımlı raporu tam bağımlı olarak alan var mı aranızda
Ben itiraz ettimbyarın heyete gireceğim bu sefer kısmi bağımlıyı tam bağımlı yapmadıkları gibi %90 oranıda düşürürlerse diye tedirginim

Purlin

Üye
Üye
Rapora itiraz ettikten sonra oranıda düşmeden kısmi bağımlı raporu tam bağımlı olarak alan var mı aranızda
Ben itiraz ettimbyarın heyete gireceğim bu sefer kısmi bağımlıyı tam bağımlı yapmadıkları gibi %90 oranıda düşürürlerse diye tedirginim
Öncelikle geçmiş olsun
Benimde ağır engelli raporum vardı Rapor yenilemem istendi ve kısmi bağımlı raporu verildi FİZİK DR.nun dediği yeni sisteme göre yemek yiyemeyecek durumda olanlar ancak Tam bağımlı olarak kabul ediliyor (ağır engelli) sayılıyor Ben itiraz edip uğraşmadım çünkü bu konuda çok mağdur olan insanlar var

osman yıldırım

Üye
Üye
Benimde %80 ağır özürlü süresiz raporum vardı yeni rapor istediler %80 kısmi bağımlı verdiler bakım maaşım kesildi

Kocaeli41

Üye
Üye
Arkadaşlar E devletten evde bakım maaşı sorguladihimda önceden yapılmış başvuru bulunamadı diyor sizdese öylemi acaba cevaplarmisiniz lütfenn
Arkadaşlar E devletten evde bakım maaşını sorguladihim zaman önceden yapılmış başvuru bulunamadı diyor sizdede öylemi cevaplarmisiniz acaba

Son düzenleme:

Timsah

Üye
Üye
Benim hâlâ geçen ayin maaşı gözüküyor öyle birşey yazmiyor

YURDAKUL755

Üye
Üye
Ben itiraz ettimbyarın heyete gireceğim bu sefer kısmi bağımlıyı tam bağımlı yapmadıkları gibi %90 oranıda düşürürlerse diye tedir
Evet benim rapor oranımı önce düşürdüler itiraz ettim rapor oranım yükseldi ama tam bağımlı yerine kısmi bağımlı ve raporu 2 yıl geçerli yaptılar.Benim hastalığım sürekli 40 yıldır rapor oranım yükselerek gidiyor tam bağımlı vermemek için ne yapacaklarını şaşırdılar Allaha havale ettim hepsini benim kalp krizi geçirmeme sebep oldular.

Son düzenleme:

EfeOgun

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba, benim çocuğumun yüzde 70 orta düzey engelli raporu var ve yenilememiz talep edildi bizde müracaat ettik ve dün itibari ile süreç başladı. bugün girdiğimiz heyetten sosyal hizmet görevlisi rapor oranı düşebilir maaşı kesilebilir dedi gerekçesi ise ilk raporu ile şuan ki hali çok farklı yürüyebiliyor ve konuşabiliyor oldu :) çocuğum a'yı b'yi bilmez, ritmik 10'a kadar sayamaz vb bir çok olumsuz faktör var ve maalesef biz bu maaşla geçiniyoruz ne yapabiliriz? işlemleri iptal edip farklı bir hastaneden randevu oluşturabilir miyiz?

Purlin

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba, benim çocuğumun yüzde 70 orta düzey engelli raporu var ve yenilememiz talep edildi bizde müracaat ettik ve dün itibari ile süreç başladı. bugün girdiğimiz heyetten sosyal hizmet görevlisi rapor oranı düşebilir maaşı kesilebilir dedi gerekçesi ise ilk raporu ile şuan ki hali çok farklı yürüyebiliyor ve konuşabiliyor oldu :) çocuğum a'yı b'yi bilmez, ritmik 10'a kadar sayamaz vb bir çok olumsuz faktör var ve maalesef biz bu maaşla geçiniyoruz ne yapabiliriz? işlemleri iptal edip farklı bir hastaneden randevu oluşturabilir miyiz?
Allah yardımcınz olsun boşuna uğraşmayın ben uğraşmadım Yanlış anlamayın Ölücek olanlara artık para veriyorlar yeni sistemde Yakında daha çok kişinin parası kesilir "Rapor yenileme adı altında" Benim oranımda eski rapora göre fazla çıktı durumumda iyileşme yok ama kısmı bağımlı verildi

Tekerlekli Sandalye