Taşınabilir Tekerlekli Sandalye Rampaları Hakkında!

ElvanD

Üye
Üye
Merhaba, ben Elvan D. Kumtepe izmir yüksek teknoloji enstitüsü makina mühendisliği, endüstriyel tasarım bölümünde yüksek lisans yapmaktayım. Anneannem bir tekerlekli sandalye kullanıcı olduğu için bundan 5 yıl önce taşınabilir portotif rampalar konusunda araştırma yapmaya başladım. Çünkü evimizin girişinde aşmamız gereken bir eşik vardı. Bu problemden yola çıkarak bir bitirme projesi hazırladım. Bitirme projem tekerlekli sandalye kullanıcılarına yönelik taşınabilir rampalar üzerine ve bu konuda literatürde büyük bir eksik var. Bu nedenle bir anket çalışması yürütmekteyim.

https://forms.gle/44ZBgEnaXW1ki5sN9

yukarıdaki linkte yer alan anketi doldurmanız ankete katılımı arttıracaktır. Bu tür rampalardan sizin neler beklediğiniz çok önemli ve maalesef bu tür çalışmalar ülkemizde çok az ya da hiç yapılmamakta. Örneğin bir banka ya da bir dükkan önüne sabit bir rampa yaptıramıyorsa bile bu tarz ürünlerle bizlere hizmet vermesi önemli.

Desteğiniz için çok teşekkürler iyi günler.

ElvanD

Üye
Üye
Sevgili elhalk. Öyle bir niyetimiz yok. Sizi anlıyorum bu konularda hassas olduğunuzu da biliyorum. Bu bir Yüksek lisans tez çalışmasıdır. Kesinlikle maddi bir amaç gütmemektedir. Öyle olmuş olsa size bu ürün şurada satılıyor derdim ki ben böyle bir işle uğraşmıyorum. Bu anket sonucu gelecek veriler analiz edilecek ve bu tür rampaların daha kolay kullanılabilir, ucuz hale getirilmesi için veri elde edilmiş olacak. Doldurmak istemeyebilirsiniz, bu ürünleri almak da istemeyebilirsiniz. Ancak lütfen tanımadığınız insanlara karşı bu tür ithamlarda bulunmayınız. Saygılar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba Elvan, anketi yanıtladım. Ve fakat bahsi geçen ürün için özellikle ülkemizin sosyo ekonomik şartları düşünüldüğünde fiyatı pahalı bulduğumu söyleyebilirim. Piyasadaki muadil rampaların fiyatlarını araştırdınız mı?

ElvanD

Üye
Üye
Merhaba Elvan, anketi yanıtladım. Ve fakat bahsi geçen ürün için özellikle ülkemizin sosyo ekonomik şartları düşünüldüğünde fiyatı pahalı bulduğumu söyleyebilirim. Piyasadaki muadil rampaların fiyatlarını araştırdınız mı?

Halil Bey ilginiz için çok teşekkür ederim. Evet piyasadaki hemen hemen bütün taşınabilir rampalar konusunda kullanılan malzeme ve fiyat bakımından bilgi topladım. Çok haklısınız, ürünün fiyatı farazi olarak anket çalışması için o şekilde belirlendi. Oldukça pahalı olduğu doğru. Bu çalışma ticari bir çalışma değil sadece bu tür rampalar hakkında nasıl iyileştirmeler yapılabileceğini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz.

tekrar ilginize teşekkürler.

ElvanD

Üye
Üye
anketi doldurdum ,fiyati çok pahalı ,engellide ne gezer okadar para ,urun guzel

SM-P601 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Çok haklısınız. Dikkat çekmeye ve ortaya çıkarmaya çalıştığımız bir konu da bu ürünlerin çok pahalı olması zaten. Çok teşekkür ederim katılımınız için. iyi günler

Tekerlekli Sandalye