Tek gözüm görmüyor. Pskolojim bozuk. Engelli raporu alabilir miyim?

mertxxenon

Üye
Üye
Ehliyet alırken heyet raporu alman gerekecek, onun için de özel hastanenin sağlık kurulu varsa alabilirsin yoksa yoktur.. diğer ticari araç konusunda ki ayrıntıyı da tam bilmiyorum. Doblo yada transporter ruhsatında hususi kullanım olarak kayıtlıysa kullanırsın, önemli olan resmî görüntüsü. Zaten alabildiğin ehliyet en fazla B Sınıfı, üzerini alamıyorsun..
Anladım abi, çok saçma değil mi bu yasa. Açıkçası çoğu ehliyetli den çok daha iyi kullandığımı söyleyebilirim arabayı bana da hiç bir zararı yok gözümün görmemesinin, dış görünüş haricinde. Keşke biraz daha hafifleme olsa yasa da...

aragorn

Üye
Üye
Merhabalar arkadaşlar bende aynı durumdayım lise yıllarında bir kaza geçirdim ve 5 ameliyat geçirdim 6 aydan fazla ameliyatlar kontroller sürdü sağ gözüm tamamen görmüyor çok şükür basınçtan dolayı görme kaybı yaşıyorum bu yüzden gözümün görünüşü gayet sağlıklı ameliyatlar ve piskolojik sıkıntılardan liseyi bıraktım o yıllardan beri girmedigim iş kalmadı kimi zaman merdiven altı işlerde kimiz zaman fabrikalara taşeronlar ile girdim turizme bile gittim lakin ehliyet alırken monokuler ehliyet alabildiğiniz öğrendim ve üstüne gece suremeyecegimi öğrendim askere alınmadım birçok iş görüşmem gayet iyi geçiyor gözümü söylediğim anda biz sizi ararız diyip yolluyorlar 26 yaşına bastım 18 yaşından beri çekmediğim dert kalmadı 2 defa engelli raporu almayı denedim 32 puan çıktı sonra tüm bu sıkıntıları cimere yazdım cimer iskura iskurda sağlık bakanlığına pasladi bakanlık tekrar rapora itiraz etmemi istedi ettim yine 32 puan geldi elim ayağım tutuyor bir şekilde geciniyorum gülmeye devam ediyorum bu şartlarda bile lakin askerliğin muaf olması gece araç kullanamamak iş başvurularında şutlanmak adama koyuyor daha evlilik sorunuda var bu ekonomide bu yaşadığımız ayrımcılık ile nasıl aile kuralım bizler arada kalmışlarız anayasa mahkemesine başvurmayı planlıyorum bu yıl içersinde ben engelli değilsem bu ayrımcılığı haketmiyorum.

Tekerlekli Sandalye