Tekerlekli sandalye alacağım. yeşil kartım var. ne yapmalıyım?

mazlum1

Üye
Üye
yeşil kartı olanlar nerden sandalye alabilir bilmiyorum normal bi tekerlekli sandlayeye ihtiyacım var ama medikalciye sordum sizin kurum ödemez dedi bi elle itmeli sandalyeyi bile ödemiyorumuş yeşil kart nerden temin edebiliriz. yardımcı olsanız sevinirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Anladığım kadarıyla siz manuel bir tekerlekli sandalye istiyorsunuz, evet maalesef yeşil kart tekerlekli sandalye ödemez peki yeşil kartlı engelli yada yeşil kartlı ihtiyaç sahibi kişi nasıl yeşil kart alabilir?

Bu durumlarda arabayı şöyle temin edebilirsiniz, bulunduğunuz ilde sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı yada ilçede fak-fuk fonuna müracat edip tekerlekli sandalyeye ihtiyacınızın olduğunu ve alamadığınızı belirtin, onlar eğer ellerinde yoksa mutlaka yardımcı olup temin ederler.
Yanısıra her ilde mutlaka engelli dernekleri var orayada müracat edip araba temin edilmesini istebilirsiniz, akülü araç olsa daha büyük bir sıkıntı olur ama manuel sandalye maddi anlamda çok fazla sorun olmaz ve bu iki yolu deneyin mutlaka temin edeceklerdir.

Tekerlekli Sandalye