Tekerlekli sandalye almak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor

imq

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar ben tekerlekli sandalye alıcam gss 2022 de...yaralanıyorum hastanedenmi yazdırıcam özelikli özeliksiz arasında fark varmı ne kadar öderler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Aşağıdaki linkten tıklayıp bi alo derseniz ve sitemizin isminide belirteniz gerekli bilgi destegini vereceklerdir, izlemeniz gereken yolu size izah edeceklerdir.

Ak

Goldmedikal.com

Üye
Üye
Merhaba,

Dilediğiniz zaman bilgi almak için Ak web sitemizi ziyaret edebilir bilgi alabilirsiniz veya telefon ile bize ulaşıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz...

Ama kısaca Süreç adım adım şöyle,

* Öncelikle engelli sağlık raporunuz olduğu kabul ediyoruz.
* Doktor, Fizyoterapist, Rehabilitasyon uzmanı bir reçete yazması gerekiyor. Reçetede "akülü sandalye kullanması gerekir/uygundur" veya "özellikli akülü sandalye kullanması gerekir" içeriğini ilaç yazar gibi yazması gerekmektedir.
* Bu reçete ile SGK kurum eczanesine giderek "stokta yoktur" kaşesi vurulması gerekiyor. (Bu uygulama 1 Mayıs 2013 te başladı)
* Satın alacağınız ürünü belirleyerek reçete ile satın alacağınız ürün faturası arasında 5 iş günü geçmeden tamamlanması gerekiyor. Aksi durumda reçete geçersiz oluyor.
* Ürün satın alınması gerçekleşirken size fatura ile birlikte bir dizi belgeler gönderiyoruz. (UBB, Garanti, CE, ülkeye giriş izin belgeleri, Satış yetkisi vs.)
* Fatura ve belgeleri SGK ya teslim ediyorsunuz.
* SGK 30-45 gün içersinde engellinin hesabına parayı yatırıyor.
* SGK nın ödemesi akülüler için 1.500 TL ile 1.750 TL arasında değişiyor. MAnueller için 400 ila 750 arasında değişiyor.
* Özellikli kelimesi eklenmesi durumunda sırtı yatar, yükselen ayaga kalkan gibi cihazlar kapsamaktadır. Bu durumda ödeme miktarı biraz daha artmaktadır.

Not: 1 Temmuz itibari ile bir uygulama daha başlamış ??? kişiselleştirilmiş veya kişinin kendisine uygun özel yapım yapılmış ürünler için 10.000 TL ye kadar ödüyormuş diye bir duyum aldım. Ama bunu resmi kanallardan daha teyit ettiremedim. Araştıryorum EK metinleri internetten buldum ama firma olarak bilgi verebilmem için resmi belgenin elimize geçmesi gerekiyor. Bunun için beklemedeyiz. Gelişmelerden sizleri haberdar ederiz.

Ak
Müşteri İlişkileri

mahirarslan

Üye
Üye
img sosyal güvencem seninkiyle aynı kolların varsa hiç uğraşma %90 olmaz yinede sen bilirsin

yasminn

Üye
Üye
benim manuel sandalyeye ihtiyacım var. sandalyemi daha önce kilolu, yaşlı bir dede kullanmış. çok eski ve yıpranmış olduğu için sürülmesi çok güç. bu sebeple ihtiyaç halinde beni dışarı çıkaracak kişi bulmakta zorlanıyorum. benim izleyeceğim yol da aynı mı? siz "akülü sandalye" yazmışsınız da onun için tekrar sormak istedim. evimin durumu itibariyle akülü sandalye benim ihtiyacımı karşılamaz. şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
yasmin sende aynı yolu izleyeceksin. Manuel andalye almak istiyorsun sanırım. bunu özellikle belirt.

cilginpalet

Üye
Üye
OFD liler ofd derneğide manuel yahut akülü veriyor bilginize şartlarınız uyuyorsa orayada başvurun bence ben yeşil kartlıydım sosyalyardımlaşma derneğine aldırtmıştım akülü sandalye sandalyemide kendim seçmiştim şimdi hala veriyorlarmı bilmiyorum ama illaki verirler tahminimce birde orayı soruşturun derim

Goldmedikal.com

Üye
Üye
benim manuel sandalyeye ihtiyacım var. sandalyemi daha önce kilolu, yaşlı bir dede kullanmış. çok eski ve yıpranmış olduğu için sürülmesi çok güç. bu sebeple ihtiyaç halinde beni dışarı çıkaracak kişi bulmakta zorlanıyorum. benim izleyeceğim yol da aynı mı? siz "akülü sandalye" yazmışsınız da onun için tekrar sormak istedim. evimin durumu itibariyle akülü sandalye benim ihtiyacımı karşılamaz. şimdiden teşekkürler.

Sayın YASMINN Hanım,
7 gün 24 saat boyunca dilediğiniz zaman hem ürünler hakkında hemde yasal mevzuatlar ile ilgili olarak bzileri arayabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olabilmek bizleri sevindirir.
Ak +90 212 873 6336 +90 532 153 0036
Tekerlekli Sandalye Dünyası Müşteri İlişkileri

Goldmedikal.com

Üye
Üye
OFD derneği ihtiyaç sahipleri için bağışlar yapmaktadır. Ama hem sıra var hemde devlet zaten akülü için 1.750 TL civarı ödeme yapıyor. Manueller için 400-450 TL ödeme yapıyor. Hatta kişiselleştirilmiş akülü sandalyeler için 10.000 TL ye kadar ödeme yapıyor. Sadece bilgi için paylaşmak istedik.
Ak
OFD liler ofd derneğide manuel yahut akülü veriyor bilginize şartlarınız uyuyorsa orayada başvurun bence ben yeşil kartlıydım sosyalyardımlaşma derneğine aldırtmıştım akülü sandalye sandalyemide kendim seçmiştim şimdi hala veriyorlarmı bilmiyorum ama illaki verirler tahminimce birde orayı soruşturun derim

Sairane

Üye
Üye
kişiselleştirilmiş akülü sandalye ne demek?

Tekerlekli Sandalye