Tekerlekli sandalye yardımına ihtiyacımız var

Hsnslmz

Üye
Üye
Herkese hayırlı akşamlar diliyorum.. sizlerin yardımına ihtiyacım var. Geçtiğimiz yaklaşık 2 ay öncesine kadar bir inşaat işçisi (boya/sıva) olarak çalışacan kayınbabam inşaatın 3. Katından iskeleden düşüp iki ayağını ve sol dirseğini kırdı 2 ayak topukları sol dirsekte iç platin takılı yürüyemez durumda şuan.. İşveren hakkında gerekli tüm şikayetlerde bulunduk. Mahkemelik olduk.. Fakat bir konuyu çözemedik Babam için tekerlekli sandalyeyi alamadık bu forumda kullanmadığı veya artık kullanmak zorunda olmadığı fazla sandalyesi olan arkadaşlar bize lütfen yardımcı olabilirmi.? İşin doğrusu şuan işten çıkarıldığım için alamadım.kendisininde durumu belli yevmiye usulü çalışan bir inşaat işçisi Bir kaç yardım yerine gittik eli boş döndük. İşverenle mahkemelik olunca hiç aramaz oldular...Babamın bir takım ihitiyaçlarında gerek kucağımızda gerek kendisi çabalayarak halledebiliyoruz. Yardımcı olabilecek arkadaş için şimdiden teşekkür ederim..

Moderatörün son düzenlenenleri:

Timsah

Üye
Üye
Babanıza engelli raporu cikartisaniz gss idevlet tarafından odencegi için hem engelli maaşı alır hemde ortopedi doktorunuza rapor ve reçete ettirip sgk dan alırsınız akülü sandalyede alabilirsiniz
Allah yardımcınız olsun keske olsada yardımcı olsam belki akıl vermek kolay diyebilirsiniz ama elimden bu gelir

Hsnslmz

Üye
Üye
Estagfrullah hocam.. Sizin verdiğiniz bu akıl bile bizim için büyük bir destektir..Engelli raporu çıkartmaya çalışıyoruz. Malum hastanelerimizde hiç randevu yok. Çok uğraştırıyorlar insana zulüm edercesine hemde.. Raporu alırsak inşallah akülü olmasada olur doktor (ortopedi uzmanı) bize rapor yazarsa ücretsiz alabilirmiyiz.? Bu işlemler uzun sürermi ki acaba..
Sadece üzülüyorum ya.. Hani şu ülkemde engelli için hiç kimse işi kolaylaştırmıyor ya buna üzülüyorum.. 63 yaşında yürüyemeyen bir adam kucakta geziyor. Hiçbir devlet dairesi hiçbir büyüğümüz demiyor arkadaş 2.el de olsa şu tekerlekli sandalyeyi alın hatta ödünç olsada razıyız.. Allah nasip eder ayakları üstüne kalkarsa geri veririz de.. Ama malesef..

Timsah

Üye
Üye
Engelli raporunuz olmasada ortopedi doktorunuz tekerlekli sandalye için rapor ve reçete yazabilir eğer ssk sı varsa bu raporu medikale götürüyorsunuz az bir fark ödeyerek sandalyeyi alabilirsiniz ortopedi doktorunuzla görüşünüz

Tekerlekli Sandalye