Tekerlekli sandalyeye dönüşebilen yatak

gülümse_hayata

Üye
Üye
tas0190.jpg

Daha çok televizyon ve müzik sistemleriyle tanınan, ancak birkaç yıldır tedavi merkezleri için malzeme de üreten elektronik şirketi Panasonic, bu kez de engellileri düşündü. Engellilerin hayatını kolaylaştıracak uzaktan kumanda ile "idare edilebilen" yatak iki bölüme ayrılabiliyor. Ayrılan bölümlerden biri tekerlekli sandalye olabiliyor.

Yatalak engellilerin genellikle yataktan sandalyeye geçmek için yardım aldığını ve düşme olasılığının bulunduğunu hatırlatan şirket, engellilerin arzuladığı hareket özgürlüğünün "yarı robot" yatak ile sağlandığını açıkladı.

Panasonic, yatağın sandalye, sandalyenin yatak haline geldiği sırada sorun çıkmaması için özel bir mekanizma geliştirildiğine, ayrıca tekerlekli sandalyenin yoldaki engelleri algılayabildiğine ve yönünü değiştirebildiğine de dikkati çekti.

tas0190a.jpg

Kullanıcının güvenliğinin yanı sıra rahatlığını da düşünen şirketin geliştirdiği yatağın üzerinde hareket edebilir bir televizyon da bulunuyor. Televizyonun raylı sistem üzerine kurulması kişiye zahmetsiz ve tehlikesiz seyir sunuyor.

Panasonic, kullanıcının rahatlığını daha da artırmak için hareket edebilen başka parçalar, algılayıcılar ya da engellinin uzaktan izlenebilmesini sağlayan kamera sistemini de yatağa eklemeyi planlıyor.

KAYNAK

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Harika bir ürün. Ama fiyatını duymak bile istemiyorum. Eminim bir daire fiyatındadır. :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Halil bey bende çok merak ettim çok araştırdım ama fiyatını bulamadım dediğiniz gibi çok yüksek fiyattadır umarım uygun fiyattada üretilirde tüm ihtiyaç sahipleri kullanır

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kolay kolay bulamazsın fiyatını gülümse, butürden firmalar gerek kendi resmi web sitelerinde gerekse başka ortamlarda ürün tanıtımını yapar ama fiyatı bir türlü yazmazlar. Yazan varsa da çok azdır.

İskender Durgun

Üye
Üye
İnsanın burada morali bozulmaz çok güzel bir ürün. Bir an kendimi o yatakta olduğumu düşündümde, insan kendini uzayda sanır :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
evet çok haklısınız .İskender bey harika bir ürün

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İnsanın burada morali bozulmaz çok güzel bir ürün. Bir an kendimi o yatakta olduğumu düşündümde, insan kendini uzayda sanır :)

Tamda aynı şeyi yazmayı düşünüyordum benden çok yaşayacaksın abi. Uzay mekiği gibi bir şey bu. :)

Tekerlekli Sandalye