Tekrar engeli kadrosunda çalışa bilirmiyim

aydemir yüksel

Üye
Üye
Selamün alayküm halil hocam bir sorum olacak 4a emekli oldum tekrar engeli kadrosunda çalışmak istiyorum %57 raporum var sürekli sorum şu çalışmaya başladığımda bir süre sonra iş bıraktığımda sgk kontrol gönderirmi öyle bir yazı okudu aslı nedir teşekürler hocam acil

LG-H525 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Emeklilikten sonra BAĞ-KUR'lu veya SSK'lı çalışabilirsiniz, sorun olmaz.

İşi bıraksanız da işi bırakmasanız da ya da işe başlamasanız da SGK sizden -her zaman- Kontrol Muayenesi isteyebilir.

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Raporum. Sürekli vergi indirimde sürekli

Raporunuzun sürekli olması veya Vergi İndirimi almış olmanız yetmez.
Yaşadığınız sürece SGK sizi Kontrol Muayenesine tabi tutabilir.
Atıyorum biri sizi/bizi şikayet eder veya herhangi bir başka durum oluşur ve SGK sizi/bizi kontrol muayenesine gönderebilir.
Yukardaki cümlemden kesinlikle gönderir anlamını çıkarmayın siz. (Belki de ölene kadar bir daha yeni rapor istenmeye de bilir.)
Ama Bir kere rapor almak, bir kere sürekli rapor almış olmak; onu ölene kadar kullanmamızı gerektirmiyor kanun önünde.
(Misal hastalığınızın derecesi artar; siz de raporunuzun derecesini yükseltmek için kendiniz -raporunuzu yenilemek için- Heyete başvurabilirsiniz.)

Not: Zaten Süreli Raporu olanların, Süresi Dolunca raporlarını yeniletmeleri gerekiyor.

aydemir yüksel

Üye
Üye
Raporunuzun sürekli olması veya Vergi İndirimi almış olmanız yetmez.
Yaşadığınız sürece SGK sizi Kontrol Muayenesine tabi tutabilir.
Atıyorum biri sizi/bizi şikayet eder veya herhangi bir başka durum oluşur ve SGK sizi/bizi kontrol muayenesine gönderebilir.
Yukardaki cümlemden kesinlikle gönderir anlamını çıkarmayın siz. (Belki de ölene kadar bir daha yeni rapor istenmeye de bilir.)
Ama Bir kere rapor almak, bir kere sürekli rapor almış olmak; onu ölene kadar kullanmamızı gerektirmiyor kanun önünde.
(Misal hastalığınızın derecesi artar; siz de raporunuzun derecesini yükseltmek için kendiniz -raporunuzu yenilemek için- Heyete başvurabilirsiniz.)

Not: Zaten Süreli Raporu olanların, Süresi Dolunca raporlarını yeniletmeleri gerekiyor.
Teşekkür ederim kardeşim bir sorum daha olacak ben ağır işlerde çalışarak belimde dişk kayması oluştu amlyat oldum pilatin takıldı sürekli kalıcı şuhan belimde pilatin var fıtık var sinir sıkışması var dararma var dizlerimde sorum var omuzlarımda yırtık var sorum şu sgk meslek hastalığı için baş vurdum red edildi itiraz etim gine red edildi bel kayması meslek hastalığı sayılırmı dava actım sürekli iş göremez tesbiti icin hakim sgk dava açalım dedi bende sgk dava açmadım davam ret edildi bundan sonra ne yapmam gerek lütfen hocam teşekürler

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Rica ederim,

İş görmezlik konusunda bilgim ve tecrübem yok maalesef.

Tekerlekli Sandalye