Trafik yönetmeliği değişti. ÖTV İndirimli engelli araçlarında yeni düzenlemeler

Cagalp

Üye
Üye
Halil bey simdi benim komsum %90 uzerinde engelli olan kizi uzerine vasi karari ile arac alimi yapti. Kizinin engeli zihinsel. Bu araci ben kullanabilir miyim bu yeni karar ile ya da hangi sartlarda kullanabilirim? Tskler

kutlay

Üye
Üye
Halil yılmaz bey siz yazmıştınız sol kol engeli olanlar için otomatik vites araç kullanır ifadesi ötv muaf anlamına gelmiyormu siz alır dröiştiniz şimdi yazdıklarınızla uyuşmuyorsunuz neden

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=18083]kutlay[/MENTION] tam olarak hangi ifadem uyuşmuyor daha anlaşılır dille yazarsan bende ona göre sana yardımcı olmaya çalışırım.

kutlay

Üye
Üye
Sana şey sormuştum sol kol ve bacak tan engelliyim kısmi felç ötv muaf araç alabilirmiyim diye almamam için bi sebeb yok demiştin şimdi sol koldan alamaz diyorsun o uyuşmayan

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu konunun açılış tarihi 2015. Yönetmelikler sık sık değişiyor. Yalnız yine bu konuda hangi soruya sol koldan engelli olanlar ÖTV indirimden yararlanamaz demişim göremedim. Birde burada kişiye özel yanıtlarda veriliyor. Ve söylediğim gibi soruya cevap verilen tarihte önemli.

kutlay

Üye
Üye
Bugün gördüm tarihe bakmadım gerçi önemli değil nasılsa alamam para yok kredi çıkmıyorsadece hani ilerde araba alabilirsem diye araştırıyorum

kutlay

Üye
Üye
Halil bey bu nasıl oluyor şimde ben alamazmıyım sol taraftan kısmi felçliyim sol kol ve bacaktan ötv muhafiyetli araç alamazmıyım

Tekerlekli Sandalye