türkiye aile destek proğramı açıklamasıDerya Yanık 29 Ağustos 2022, Pazartesi

fatih soy

Üye
Üye
29 Ağustos 2022, PazartesiAnkara - Türkiye
Yazdır

Bakanımız Derya Yanık: “Türkiye Aile Destek Programında bugüne kadar 427,9 milyon TL ödeme gerçekleştirdik”​

1aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programında ilk etapta başvurusu onaylanan yaklaşık 831 bin haneye toplamda 427,9 milyon TL ödeme gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Bakan Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yeni hayata geçirilen Aile Destek Programına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programına başvuruların e-Devlet üzerinden ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yapıldığını ve yeni başvuruların sürdüğünü hatırlattı.

Türkiye Aile Destek Programında bugüne kadar 4 milyon başvuru yapıldığını bildiren Bakan Yanık, “Bu kapsamda 1,6 milyon haneye SYDV’lerimiz aracılığıyla hak sahipliği verildi. İlk aşamada başvurusu onaylanan yaklaşık 831 bin haneye toplamda 427,9 milyon TL ödeme gerçekleştirdik. Geriye kalan hanelerimize ise ödemelerimizi önümüzdeki süreçte yapacağız. Böylece hak sahipliği kararı verilen toplamda 1,6 milyon hanemize ödemelerimizi gerçekleştirmiş olacağız. Türkiye Aile Destek Programımıza gelen başvuruları ivedi bir şekilde inceleyeceğiz ve vatandaşlarımızın bu desteğimizden istifade etmesini sağlayacağız” dedi.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardımlara bir yenisini daha eklediklerinin altını çizen Bakan Yanık, “Türkiye Aile Destek Programımız ile gelişen ve büyüyen Türkiye’mizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda 15 milyar TL’lik bir kaynağı vatandaşlarımızla buluşturmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

Destek 12 ay boyunca sürecek

Destek programı kapsamında gerekli şartları karşılayan ihtiyaç sahibi hanelere bu desteği sunacaklarını belirten Bakan Yanık, haneleri 12 ay boyunca süreli ve düzenli olmak üzere destekleyeceklerini söyledi.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında, "Hanede kişi başına düşen aylık gelirin, net asgari ücretin 1/3’ü yani; 1.833,45 TL’nin altında olması durumunda dâhil olunan gelir aralığına göre, haneye aylık 450, 500, 550 veya 600 TL olmak üzere destek vereceğiz. Şartların sağlanması halinde verilen destek yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek” diye konuştu.

Desteğe tüm kesimler dahil edildi

İhtiyaç sahibi vatandaşları küresel ekonomik dalgalanmalardan etkilenmemeleri için tüm gayretleriyle koruyacaklarını kaydeden Bakan Yanık, şunları söyledi:

“Desteğimizi hayata geçirirken faydalanıcı yelpazesini oldukça geniş tuttuk. Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programına hanede yaşayan sayısı fazla olan düşük gelirle çalışan, emekli ve emeklilerimizin dul ve yetimlerini de dahil ettik. Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması şartıyla SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri ile bunların dul ve yetimleri faydalanabilecek. Yine, genel şartları taşımaları ve hanedeki kişi başı düşen gelirin net asgari ücretin 1/3’ünden az olması koşuluyla özel sektör çalışanları, esnaf, sanatkâr ve diğer çalışanlar da desteğimizden yararlanabilecek.”
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
alın size saçma sapan bir açıklama

ben anlamıyorum arkadaş ne saçma sapan bir açıklamadır bu 12 ay boyunca diyor ama sanırım kadame kademe 1 alana bir daha vermeyecekler verselerdi şimdiye kadar çoktan e devlette görünüyor olurdu ama hala e devlette tık yok sanırım 12 ay boyuncdan kasıtları alan bir daha alamayacak diğer başvuranlar alamayacak kademe kademe tek sefere mahsus vericez demeye getiriyolar sanırım

kunchin

Üye
Üye
Türkiye ürettiği refahı paylaşıyor. Güçlü bir sosyal devlet olmanın sonucu olarak hayata geçirilen sosyal yardım uygulamamız Türkiye Aile Destek Programına çalışanlar ve emekliler de başvuru yapabilecek.

Çalışanlarımız: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla;

özel sektör çalışanları esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanlar faydalanabilecektir.

Emeklilerimiz: Genel şartları taşımaları ve hanede kişi başı düşen gelirin net asgari ücret tutarının 1/3’ünden az olması koşuluyla;

SSK emeklileri BAĞKUR emeklileri Emekli Sandığı emeklileri SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı emeklilerinin dul, yetimleri faydalanabilecektir.

Ayrıca Temmuz'da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır.

Ödemeler bu cuma başlıyor.

Hsnslmz

Üye
Üye
hangi cuma hangi ayın ilk haftası ? bir türlü düzgün açıklama yapan yetkili çıkmadı

veli 1500

Üye
Üye
Ödemeler yarın diyor bakan hanım bilmiyoruz ama bir konu var kırtasiye yardımı varmış a haber söyledi arkadaşlar e devlete başvuru yaptım sağılar

gececi01

Üye
Üye
Ödemeler yarın diyor bakan hanım bilmiyoruz ama bir konu var kırtasiye yardımı varmış a haber söyledi arkadaşlar e devlete başvuru yaptım sağılar
yanılmıyorsam kırtasiye yardımı şehit ve gazi çocukları için diye duydum

veli 1500

Üye
Üye
Sosyal yardım birdafa yanlız verilecekmiş vakıf müdürü ne dedim ama daha yardım ğelmedi dedi ğele billir dedi

D.BULUT

Üye
Üye
Valla yarın öğleden sonra yatacak dedi sydv,yatmazsa beni linç etmeyin ;)

AZAD21

Üye
Üye
Odemeller e devlete yansimis

Kral6363

Üye
Üye
Hepimizin gözü aydın para yattı e-devlette gözüküyor

Rabia çalışkan

Üye
Üye
Arkadaslar bu parayi bugün çeken oldumu ona göre gidip bende cekecegimde cektiyseniz yazar mısınız

Kral6363

Üye
Üye
Nasıl görebilirim? Ptt kurum ödemelerine girdiğimde ilk aldığım 1 ödeme görünüyor.
2022 yazın sosyal yardım ekrana geliyor oraya basın ciyor ordanda deytaylara bastığınız da miktar çıkıyor

qxqxqx

Üye
Üye
Ayrıca Temmuz'da başvuru yapan vatandaşlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları'nca hak sahipliklerinin onaylanması halinde, bu onayı takip eden ilk ödemede başvurdukları ay dahil olmak üzere destek ödemesi alacaklardır.

Ödemeler bu cuma başlıyor.

ben temmuz 25 de başvurdum yukardada açık açıkda yazıyor bazıları yok bi aylık alırsın falan diyorda yinede sorayım
temmuz ağustos eylül 3 aylıkmı alırım eylülünki zaten ağustos diye 2 aylık mı alırım yoksa sadece bir aylıkmı teşekkürler cevaplar için.

evet bendede yazdı şimdi bende ptt kart yok şimdi çekebilirmiyim kaça kadar açık ptt bide 500 yazıyor neye yarar bu peynir alınmaz

Leon35

Üye
Üye
2022 yazın sosyal yardım ekrana geliyor oraya basın ciyor ordanda deytaylara bastığınız da miktar çıkıyor
Hocam orada yardım devam ediyor yazıyor fakat ptt kurum ödemelerinde ilk aldığım ödeme gözüküyor başka yok.

terlikcidede03

Üye
Üye
Ödeme gözüküyor edevlette

Tekerlekli Sandalye