Tüm kanser hastaları tanı aldıktan sonra koşulsuz olarak malul kabul edilecek.

Tüm kanser hastaları tanı aldıktan sonra koşulsuz olarak malul kabul edilecek.Diyor ben non hodking lenfoma hastasıyım tanıda % 80 sürekli ağır özürlü ibaresi 5 kür tedavisi devam ediyor yazıyor raporumu alalı 3 yıl oldu malulen emeklilik için SGK ya baş vurdum benden yeni rapor almamı istediler ama doktorum bana yeni rapor vermedi çalışabilir dedi SGK malulen emekliliğiğimi kabul etmedi şimdi yeni çıkan yasaya göre Tüm kanser hastaları tanı aldıktan sonra koşulsuz olarak malul kabul edilecek.diyor ben şimdi nasıl malul sayılacağım ne yapmam lazım yardımcı olursanız memnun olurum.

Tüm kanser hastaları tanı aldıktan sonra koşulsuz olarak malul kabul edilecek.Diyor ben non hodking lenfoma hastasıyım tanıda % 80 sürekli ağır özürlü ibaresi 5 kür tedavisi devam ediyor yazıyor raporumu alalı 3 yıl oldu malulen emeklilik için SGK ya baş vurdum benden yeni rapor almamı istediler ama doktorum bana yeni rapor vermedi çalışabilir dedi SGK malulen emekliliğiğimi kabul etmedi şimdi yeni çıkan yasaya göre Tüm kanser hastaları tanı aldıktan sonra koşulsuz olarak malul kabul edilecek.diyor ben şimdi nasıl malul sayılacağım ne yapmam lazım yardımcı olursanız memnun olurum.

bende bu yeni çıkan yasaya göre sgk ya başvurdum,onlardan hastaneye sevk yazısı bekliyorum.posta ile adrese gönderileceğini söylediler.bakalım bana ne diyecekler.bende 2 ay önce tiroid kanseri teşhisi ile ameliyat oldum,bir ay sonrada atom tedavisi olacağım,ses tellerim hasar gördüğü için şuan konuşamıyorum.bakalım bana rapor vereceklermi,bende merak ediyorum,cevap alırsam buradan paylaşırım,ilgilenenler için bilgi olmuş olur en azından.

2001 yılı sonlarında troid papiller ca ameliyatı geçirdim. 10 yıl sonra da 2011 haziran ayında da meme ca ameliyatı geçirdim. 2.ci geçirdiğim meme ca nedeniyle 1 yıl 28 gün istirahat alıp işe başladım. Kamu kurumunda çalışmama rağmen çalıştığım birimin insan kaynakları birimi '' fazla istirahat aldığımı düşünerek '' son aldığım istirahati sgk genel müdürlüğüne '' malulen emeklilik talebi ile '' göndermişler.
sgk genel müdürlüğü emeklilik işleri daire başkanlığı işyerime gönderdiği cevabi yazıyı bilgi amacı ile bana gönderdiği zaman işyerimin benim hakkımda malulen emeklilik talebinde bulunduğunu öğrendim.
sgk genel müdürlüğü emeklilik işleri daire başkanlığı işyerime gönderdiği cevabi yazıda '' 1 yıl 28 gün istirahat aldığımı ve 36 ay rapor alma hakkım olduğunu bunu doldurmadığım için malulen emekli edilemeyeceğimi '' belirtmiş.
ben 2.ci kanser ameliyatı geçirdikten sonra ameliyat geçirdiğim uütf ne 1 yıl sonra başvurdum ve 2012 mart ayında girdiğim sağlık kurulunca bana 2 yıl geçerli % 43 özürlü raporu verildi. Ben 2013 yılında tam 1 yıl sonra uütf ne özürlü puanımı yükseltmek için tekrar başvurdum ve bana 2013 mart ayında % 28 özürlü oranını belirten rapor verildi. Ben % 28 lik orana uütf ne itiraz ettim 4 ay sonra tekrar kurula girdim.2013 temmuz ayında '' % 46 sürekli rapor '' tarafıma verildi.
size sorum öncelikle şu ; ben son kanser ameliyatını 2011 haziran da geçirdim. 1 yıl 28 gün istirahat sonrası 2012 ağustosta işe başladım. 1 yılı aşan bir süredir de kesintisiz çalışıyorum. Hizmette 23 .cü yılım ve 2 yıl sonra zaten emekli olacağım için malulen emeklilik gibi bir şey düşünmüyorum....ama işyerimin benim hakkımda'' malulen emeklilik isteme ''gibi bir yetkisi var mı.......yani yeni değişen kanuna göre işyerim benim hakkımda '' 2 defa kanser ameliyatı geçirdi % 46 engelli raporu var emekli edelim '' diyebilir mi !tşk

Siz istemedikten sonra işyeriniz sizin adınıza ne malulen emeklilik nede başka bir emeklilik talebinde bulunabilir. Bunu neye göre hangi yasal hakka dayanarak yapmışlar merak ettim doğrusu.

SGK İşyerime cevap yazmış bana da yazdığı cevabı bilgi olarak gönderdi benim de o zaman haberim oldu. SGK dan gelen yazıda '' 1 yıl 28 gün rapor kullandığımı ve 36 ay rapor hakkım olduğunu ve bu süreyi doldurmadığım için malulen emekli edilemeyeceğim '' yazılıyordu. 1 yıldır kesintisiz çalışıyorum ne kanser ne de başak hastalık nedeniyle rapor aldım. Kanser hastaları malul sayılacak emekli edilecek gibi ifade basında yer alın ca acaba benim hakkım da da '' 2 defa kanser ameliyatı geçirdi malulen emekli edin '' diyebilir mi işyerim........Kamuda 23 yıl hizmetim var ve yaşımı bekliyorum 2 yıl sonra zaten emekli olacağım ama engelli raporu aldığım için beni 1 yıldır yoğun birimlerde çalıştıramıyorlar o nedenle emekli etme çabasındalar konu bu..............

Anladım. Dediğim gibi kurum sizi siz istemedikce emekli edemez. Öyle bir şeye yeltenseler bile hukuk yoluyla işlemi durdurabilirsiniz.

turuncu01
Arkadaşım malül emekliliğine ek 21 hastalık dışında malül emeklilik yönetmeliğinde bir değişiklik yok durumun abartılmasıyla ilgili bir durum .
Eski şartlar aynı geçerliliğini koruyor.
İşe başlama yani ilk sgl lı olma %40 ---- %59 arası engilli olarak ve sonrasında 10 yıllık sgk süreci içersin de alacağınız %60 ve üzeri tek bir hastalıktan dolayı engel oranı olmadığı sürece malülen emeklilik söz konusu değildir.
Şartsız lafı halen engellilere karşı bir şeyler yapıyoruz görüntüsü altında halktan prim toplama çabasıdır.

Avantaj sayılabilecek bazı durumlar var kansere yakalandığınızda yukardaki şartları taşıyor iseniz 18 ay gibi bir sürenizi sizi malul emekli sayıp maaş bağlanıyor sonrasında hastalığın gelişimine göre ya devam ediyor yada iptal ediliyor.
Ayrıca şeker hastalığı gibi durumlarda şekerden dolayı en az 3 organızın zarar görmesi halinde alınacak rapor üzerinden hareket ediliyor.
Avantajdır fakat köklü ve şartsız diye bir durum söz konusu değildir.
Saygılar.

lütfen bana biri yardımcı olabilir mi ben 2006 yılından beri tiroid kanseri papiller ca hastasıyım 2006 yılından bu yana göruyorum ve bu süreç içerisinde 4 kez ameliyat oldum ve 3 kez radyo iyot tedavısı gördüm ve son ameliyatımı gectiğimiz kasım ayında oldum ve tekrar rodto iyot tedavısı goreceğim ve deprosyon tedavisi görmekteyim bende bu raporu almak istıyorum ve yapmam gereken konusun da hıç bilgim yok bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden cok teşekkür ederim

Tedavi gördüğünüz haastaneden dr unuzlada irtibata gecerek alabilirsiniz. Başks hastanedende alirdiniz ama sizin için tedavi gördüğü n7z hastane daha pratik olur. Özürlü sağlık raparu almak istediğiniz i belirtin. Birde rapor çıkarma nedeniniz nedir

ben istanbulda özel hastahanede tedavı oluyordum suan için maddı anlamda sıkıntı cekmekteyız özel de tedavılerıme devam edemiyoruz ve rapor için sordugumda ikamet ettiğim ildeki hastahanelerden almamın gerektiğini söyledıler işe girmek yada yeni yasa gereği kanser hastalarınında maaş alabileceklerını öğrendım onun için bende yaralana biliyormuyum onuda bilmiyorum hiç bi bilg yok bu konuda yardım edersenız cok memnun olurum

Songül hanım, malulen emeklilik için tek hastalıktan en az %60 oranında rapor, 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün prim gerekli. Kişi bir başkasının yardımına muhtaç duyacak düzeyde malulse hizmet yılına bakılmaksızın 800 gün primle emekli olabilir. Görünen oki şu aşamada malulen emeklilik için gerekli şartları taşımıyorsunuz. %40 ve üzeri rapor alırsanız 2014 yılında yapılacak EKPSS sınavına girerek şansınızı deneyebilirsiniz. Tez zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle. Geçmiş olsun...

çok teşekkür ederim halil bey suan benım için önemli olan rapor alabilmek şansımın olabilmesı başvuruyu nereye yapmam gerektiğini ve gerekli olan evrak

Rapor vermeye yetkili herhangi bir hastane (kamu yada özel) olabilir. Raporu hangi amaçla almak istiyorsanız o alanların doldurulmasını isteyin. Örneğin siz "istihdam için alacaksınız" rapora "çalıştırılacağı alanlar" ve "çalıştıralamayacağı alanlar" kısımlarının doldurulmasını isteyin. İlerde sizin açınızdan kolaylık olur.

Cok tesekkurler halıl bey yordum ama sızı sızce bu rapaoru alabılme sansım varmı cok zorluk cıkartırlarmı acaba daha onceden basvuru yapmıs raporu alabılmıs arkadaslar var mı benım gıbı rahatsızlıgı olupta

Kanser hastalığından hangi oranda rapor alacağınız, hastalığın seyrine göre değişir o nedenle bir oran veremiyorum. Rapor almak zor bişey değil. Branş dr larını dolaşıp sonundada heyete gireceksiniz hepsi bu...

halil bey size cok tesekkür ederim sizin bilgilendirmelerınız sonucu raporumu aldım şimdi sizden öğrenmek istediğim engellikpss hakkında nerden calışa bilirim yada benım gibi calışan arkadaşlar varsa hangi kıtaplardan çalışıyorlar nasıl çalışıyorlar

Geri