Türkiye'de Yapılması Gereken 25 Gezi

Gazoz Agacı

Moderator
Türkiye’de bu 25 şeyi yapmadan dünyadan göçüp gitmeyin…

1. Ocak ayında Çıldır Gölü’nde balık tutun.
( Aralık ayında Çıldır Gölün'de kızakla kaydım :) Sene 2019
2. Trans Kaçkar yürüyüşü yapın
3. Nemrut’ta gün batımını izleyin
4. Mardin sokaklarında kaybolun hayallerimden biri
5. Pamukkale’de antik havuzda yüzün hoş, güzeldi..
6. Çoruh Nehri’nde rafting yapın :( Rafting hiç bana göre değil yapanları izleyemiyorum bile
7. Fethiye’den Antalya’ya Likya yolunu yürüyün
8. Baba Dağı’ndan yamaç paraşütü ile uçun düşünemiyorum bile :(
9. Efes Harabeleri’ni keşfedin
10. Konya’da Mevlana’nın izini sürün Konya'ya gittim, Türbeler şehri ve çok büyüleyici, harikaydı :)
11. Van Gölü’nde yüzün
12. Kapadokya’yı balonla keşfedin (En büyük hayallerimden birisi :) )
13. Valla kanyonunu geçmeyi deneyin
14. Ağrı Dağı’nın zirvesine çıkın Zirve olmasa da Ağrı'yı gördüm
15. Mavi yolculuk ile Ege’yi keşfedin Mavi her yerde mavidir ister Ege ister Akdeniz olsun :)
16. Selçuk’ta paraşüt ile atlama yapın yok ben almıyım :(
17. Doğu Ekspresi ile İstanbul’dan Kars’a yolculuk yapın Muhteşem ötesiydi :) Sene 2019
18. Van’da kahvaltı yapın Dünyada böyle zengin bir kahvaltı daha yoktur diye düşünüyorum
19. İstanbul’da Eminönü-Anadolu Kavağı vapuruna binin Bir İstanbullu olarak defalarca bindim.
20. Hasankeyf’in büyüsüne kapılın hayallerimden bir tanesi
21. Bozcaada’da Ege kültürünü tanıyın En eğlenceli tatillerimden biriydi, şarabına bayıldım :)
22. Çeşme’de sörf sporunu öğrenin Sörf yapamam onun yerine su kayağı yaptım ama gerçekten yok böyle bir eğlence
23. Kaş’ta dalış yapın
24. Urfa’da sıra gecelerine katılın :) Bir hayalim daha henüz gitmediğim
25. Eskişehir’in dinamik hayatını keşfedin Koronadan önce gitmek istediğim, kısmetse salgın sonrasında inşallah...

Keşfetmeye devam edin..

Mardin ,Şanlıurfa , ve Kapadokya da benim hayallerim arasında. bir türlü kısmet olmadı. gün geçtikçe de uzaklaşıyorum maalesef...

Geri