Ücret ödemeden tekerlekli sandalye alacağım bir yer var mı?

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Ben omurilik (OF) felçliyim. maddi durumum yeterli değil. ve acilen tekerlekli sandalye ye ihtiyacım var.
sosyal yardımlaşma vakfı yahutta başka bi yere başvursam bana ücretsiz tekerlekli sandalye temin ederlermi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
sosyal yardımlaşma ve dayanışmaa müracaat ederek tekerlekli sandalye talep edebilirsiniz mutlaka size sandalye temin ederler, omirilik felçli olarak tekerlekli sandalye size şart alabilirsiniz eğer orası vermezse sizi başka yönlendirecegim yarın müracat edin yok derlerse yine burdan bana bilgi verin..

Son düzenleme:

sertac59

Üye
Üye
Selamlar. Bende yaklaşık 6 yıl önce lise 2 ye giderken geçirdiğim beyin anevrizması sonucu engelli olarak yaşamıma devam ediyorum. Aileme zaten yeteri kadar yük olduğumu düşünüyorum maddi durumları da yeterli değil birde onlardan akülü tekerlekli sandalye isteyemiyorum. Manuel sandalye kullanmama engelim müsade etmiyor. bir yerde işte bulamadım engelimin yüksek olması sebebiyle. Kimseye ihtiyacım olmadan dışarı çıkmamı sağlayabilecek bir arabaya ve bunun için bana bir yardım eli uzatabilcek bir dosta bir ablaya bir abiye ihtiyacım var...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bulunduğun ildeki valiliğe muracaat ederek şansını deneyebilirsin. Akülü sandalye dağıtımını omurilik felçliler derneği yapıyor ama bildiğim kadarıyla onlarda sadece omurilik felçlilere veriyor. Yanlışsam bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet omuririlik felçliler derneği araç veriyor gerekli evrakları görüşüp yollarsanız verirler ancak verilecek süre için birşey diyemem.

sertac59

Üye
Üye
Valilikten 2yıl önce tekerlekli sandalye almıştım fakat manuel. yardım olmadan birisinden birşey istemeden dışarı çıkabilmek istiyorum. Teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz için. Ofd nin omurilik felçlilerine yardım sağladığını düşünüyordum bende:( bir de oraya danışıyım.

KARDELEN

Üye
Üye
omuririlik felçliler derneği herkeze veriyo sadece siz evrakları toplayıp göndercen ben aldım 2 kardeş engelliyiz gönderdiler evine kadar posta getiriyo çok güzel hizmet veriyo arkadaşlarımda aldı allah razı olsun bizim için çok büyük ihtiyaç olan bu arabalar saglayanlardan çok tşkler ..

Tekerlekli Sandalye