Üniversite 2.Öğretim harçları hakkında

EnemyHunter

Üye
Üye
%40 ve üzeri raporu olanlar üniversite 2.öğretim harç ücretlerinde engellilere tanınan hak var mı ? yoksa sadece açık öğretim için mi geçerli ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bildiğim kadarıyla üni 2. öğretim harçları kaldırılmadı. Ve konua dair engellilere özel bir uygulamada yok.

İsen Buga

Üye
Üye
Açıköğretimde kolaylık var. gidip açıköğretim bürolarından net öğrenebilirsin. Harçları ödemiyorsun diye biliyorum.

EnemyHunter

Üye
Üye
açık öğretimde %40 ve üzeri rapor olunca harç ödenmiyor onu biliyorumda ben 2.öğretime başlıcam onun için sormuştum onunla ilgili bi konu yok zaten mecbur vericez

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

2.Öğretiminiz hayırlı ve uğurlu olsun. Başarılar dilerim. Maalesef engelliler için bile olsa 2. öğretimde üniversite harçlarının kaldırılmasına yönelik henüz bir çalışma yapılmamıştır. Bu konuyla ilgili yeni bir düzenleme yapılacağına ilişkin açıklamalar mevcuttur. Gelecek yıllarda inşallah bu ayırımda ortadan kalkacaktır.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç tarafından açıklanan Bakanlar Kurulu kararnamesine göre, 2011-2012 öğretim yılı sayısı itibarıyla birinci öğretimlerde 1 milyon 524 bin 380 öğrenci için ve yine 2011-2012 eğitim-öğretim yılında açık öğretimlerde 1 milyon 951 bin 494 öğrencinin istifade edeceği birinci öğretim ve açık öğretimlerdeki harçların kaldırılması, ikinci öğretim öğrencilerinin tepkisine yol açtı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yaptığı açıklamada, 1. öğretimdeki öğrencilerin harç yatırmayacağını, ancak ikinci öğretime giden öğrencilerin harç yatırmaya devam edeceklerini bildirdi.

Tekerlekli Sandalye