Üzerimizde arsa bulunmaktadır 2022 maaşı almamıza engel olur mu?

canlar

Üye
Üye
üzerine arsa gözüküyorsa 2022 maaşı baglanmazmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Arsa gelir getiren bir mülk degil sorun olacağını sanmıyorum büyük ihtimalle kurum sorun çıkartmaz.

canlar

Üye
Üye
Ama kurum baba emekli anne evde bakim aliyor arsa var diye eksik evrak diyor birde evrakta erkek çocugu kiz diye geçmiş ne yapmam lazi 1 sene olacok yoruldum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kız çocugu erkek geçmiş o halledilir kolay nüfustan evrak alınıp gönderilir ayrıca evde bakım maaşı almak sorun olmaz ayrıca arsadan dolayı eksik evrak olmaz arsayı sorun ederlerse maaşı bağlamazlar sorun etmezlerse bağlarlar yani bundan dolayı degildir eksik evrak bir imza bile olabilir bekleyin size eksik evrak gelecektir düzeltip gönderirsiniz.

canlar

Üye
Üye
haklısınız ankara ile görüştüm tarsus kaymakamı muhtaçlık vermiş biz burda red edemmeyiz bana bilgi veren kişi kasım ayındaki eksik evrakı çıkarıp baktırmış yazışma ellerine martta ulaşşa bile sırası gelmemiş boş yere üzülmüşüm bekleyin dediler sevindim sizede teşekür ederim

canlar

Üye
Üye
2022 alıp babadan ssk lı yüzde 92 engelli erkek çocugu adına dasya logan sıfır araç almak istedigimizde kredi çekip çocugun maaşı kesilirmi bilgisi olan varmı

canlar

Üye
Üye
9 maartta eksik evrak gitmiş haziran maaşına yetişirmi acaba maaş baglanırmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu durumda malmüdürlüğüne yazılı olarak sorunuz ayrıca aynen durumu sgk dada yazılı olarak sorunuz gelen cevaba göre hareket edersiniz bu konuda çok sayıda magduriyet yaşayanlar var o yüzden net birşey söylemek mümkün degil.

canlar

Üye
Üye
bügün mal müdürlügüne gittim kasım ayında gelen eksik evrak subat ayında muhtaç degildir diye ankaraya gitmiş çok canım sıkldı evrak takibe 1 haziran itibarı ile evrak kayda alındı diye yazıyor muhakkak red olacok bir senedir sonuca bakın önce muhtaçtır diye ankaraya gidiyor sonra baba emekli anne evde bakım alıyor arsa var diye muhtaç degildir deniyor 5 kişilik bir aile nasıl muhtaç olmaz ali tezel bangır bangır bagırıyor evde bakım gelir sayılmıyor diyor çok üzgünüm ne yapmam lazım bana bir yol gösteren varmı ne reye baş vurmalıyım tutmasalar aglıyacagım evrak işlemi yaptırırken yürümeyen 22 yaşındaki çocukla nasıl zahmetli birrapor çıkarıp yoruldugumu bir ben biliyorum bütün emeklerim boşunamıymış

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Biraz bence sabırlı olun halen red neticesi gelmiş degil Ankara muhtaç degildir diye yazı yazmıştır yada yeniden bir muhtaçlık yazısı istemiştir ona göre bir evrak göndermiştir malmüdürlüğü bence bekleyip asıl sebebi ve red geldigini görmek lazım belkide düşündüğünüz gibi bir sonuç çıkmayıp maaş bağlanacak yani şuan size red yazısı gelmediğinden birşey yapamazsınız size gönderilecek red cevabı ve gerekçesine göre hareket edebilirsiniz ancak.

canlar

Üye
Üye
ama tarsus müdürlügü muhtaç de
gildir yazısını ankaraya gönderdi yse ora zaten kabul etmez inşallah dediginiz gibi olur

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Peki daha önce muhtaçlık kararı veren tarsus malmüdürlüğü muhtaç degilse bu kişi nasıl evrakı Ankara'ya göndermiş yerel yönetim göndermemesi lazım yani reddi size tarsus verir evrakı göndermez yada muhtaçtır der Sgk'ya yollar sonra sgk yeni bir inceleme ister yada istemez daha önce neden muhtaçtır diye göndermişte şimdi muhtaç degildir demişki anlamadım bir yanlışlık olmasın bildiklerinizde.

canlar

Üye
Üye
bende öyle dedim 1 .8.2011 de muhtaçtır diye evrak gidiyor ozaman muhtaçtır deniliyor k asımda ankaradan gelen eksiklikte evde bakım +emekli baba + arsa var tekrar şubatta muhtaç degildir sebeb yukarda söyledigim 3 neden sunuluyor bugünde olocak işmi evrak işleme alındı diye evrak kayıtta bekide maaş bugün onaylanırdı hevesimiz kursakta kaldı

canlar

Üye
Üye
sonuç olumsuz olduğunda tekrar yapılacak 1 işlem varmı?

canlar

Üye
Üye
1 haziranda evrak işleme alındı evrak kayıt edildi yazıyor sevinemedim çünkü burdan enson gönderilen evrakta muhtaç degildir demişler bir sene önce muhtaçtır yazan mal müdürlügü bir sene sonra muhtaç degildir yazmışlar ne degişti acaba ne reye baş vurmam lazım bir senedir oyaladılar başta deselerdi zaten 2 aydan sonra ankaraya burdan onaylanınca muhtaçtır diye ankaraya gidiyor yada ben yanılıyorum acaba sigirli bir degnek olup maaş baglanırmı cevap bekliyorum

canlar

Üye
Üye
acaba bimere böyle boyle diye yaz sak neolur

canlar

Üye
Üye
yukarda anlattıklarım gibi yazarsak demek istedim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eğer muhtaç degildir diye bir evrak gönderip red kararı verilirse tekrardan itiraz etme ve başvurma şansınız var meraklanmayın sonucu beklemeliyiz sonuc ve gerekçeyi görmeden birşey diyemeyiz şimdiden.

canlar

Üye
Üye
acaba gerekçe babanın aldıgı 829 tl aylık olabilirmi ama 18 yaşından sonra çoçuk tek başına birey olmuyormu

Tekerlekli Sandalye