Vefat eden anneden maaş...

edo24

Üye
Üye
29.09.2022 Perşembe sabah saat 9 itibariyle heyete giriyor olacağım. Bana şans dileyin arkadaşlar.
ALLAH yar ve yardımcın olsun kardeşim dua m o ki istediğin kabul olsun 🤲🤲🤲

sasmaz

Üye
Üye
Dostlar, daha evvel belirttiğim gibi dün yeniden heyet serüvenim başladı. Namık Kemal Üniversite Hastanesinde süreci başlattık. Kendi adıma çok önemli iki detayı paylaşmak istiyorum. Muhtemelen raporun içeriğini direkt olarak etkileyecek unsurlar çünkü.

1. En son nefroloji kontrollerimi 13.8.2021 tarihinde sağladığımı (çalışamadığımdan ve Gss borcum biriktiğinden ötürü) göz önüne alırsak eğer dün itibariyle en güncel haliyle değerlerimde yükselme mevcut.

2. Beni en sevindiren durum ise nefroloji ve iç hastalıkları doktorlarının (6-7 Ekim için) ultrason, troid çekimi ve güncel kan/idrar tahlilleri isteyerek detaylı tetkik yapmak istemeleri oldu. Muhtemelen çıkacak sonuçlara göre birbirleriyle paslaşarak hem yeni orana katkıda bulunacaklar. Hem de beni en doğru şekilde yönlendirecekler diye düşünüyorum. Nihayetinde yeni rapor oranının belirlenmesi ana ve kronik rahatsızlıkların seviyesine bağlı.

6-7 Ekim sabahı gerekli çekimler yapılıp kontroller sağlanarak süreç neticelendirilecek arkadaşlar. Umarım gerek raporlama gerekse de hastalıklarımın düzeltilmesi adına güzel adımlar atabiliriz.

Hepinize temennilerinizi için teşekkürler.

edo24

Üye
Üye
hakkınızda hayırlısı olsun kardeşim ALLAH yar ve yardımcınız olsun inşallah bu süreci rahat atlatırsınız 🤲🤲🤲

sasmaz

Üye
Üye
Engelli bir birey olarak öncelikle benim gibi ''Kronik Böbrek Yetmezliği ve Hipertansiyon'' hastalıklarından muzdarip arkadaşlar olmak üzere herkese tekrar selamlar, acil şifalar. Müsaadeniz ile aklımdaki birkaç konuyu sizlerle paylaşıp istişaresini ederek eksik parçaları birlikte tamamlamaya çalışalım istiyorum. Soru cevap şeklinde ilerleyecek bir süreç olduğuna inandığımdan konuya ortak hastalıktan muzdarip arkadaşlarımızın daha çok ilgi göstereceğini ve ilgi alanlarında ilk sıralara taşıyacaklarına inanıyorum.

Geçtiğimiz hafta itibariyle ''engelli ölüm aylığı''na hak kazanabilmek ve dolayısıyla var olan raporumun da (eski raporum %64) yenilenebilmesi adına SGK tarafından Üniversite hastanesine yönlendirilerek heyet sürecine dahil oldum.

Not: Heyet 19 Ekim saat 13.00'de toplanacak ve yeni rapor oranım tarafıma iletilmiş olacak.

Raporun ağırlıklı yüzdesini belirleyecek olan kronik hastalığımın da dalı olan Nefrolojiye sıra geldiğinde yapılan tetkik ve testler sonucunda gördük ki, tüm oranlarım (kreatinin değeri 5,30) bir hayli yükselmiş.

Bu doğrultuda en başında belirttiğim üzere merak ettiklerim şunlar;

1. Bu değerlerin rapor oranıma yansıması nasıl olur?
  2. İçinde bulunduğumuz durum itibariyle ben, pazartesi günü diyet listemi harfi harfine uygulayıp kontrollerimi aksatmadığım sürece değerlerimi normal haline geri getirerek normal bir yaşam sürdürebilir miyim?
  3. Diyelim ki diyalize girmek mecburiyeti doğdu. Hemen üstte belirttiğim disiplini sürdürdüğüm takdirde diyalize bağımlı kalma süremi kısaltabilir miyim? Ayrıca diyaliz kişinin başından aşağıya soğuk terler dökülmesine sebep olabilecek bir uygulama mı ve diyalize girip çıktıktan sonra normal hayatımızı sürdürebiliyor muyuz ve mecburi ne gibi değişiklikler yapmak zorunda kalabiliyoruz?
  4. Sigara ve alkol kullanmamaktayım. Bu durumun bana hastalığım açısından faydaları var mıdır. Varsa bunlar nelerdir?
  5. Böbrek nakli olma noktasına gelindiğinde geçmişten günümüze doğru değerlendirirsek eğer eskisi kadar zor ve tedirgin edici bir süreç midir. Yoksa yeni geliştirilen teknoloji ve uyum sürecinde kullanılan ilaçlar bu durumun her iki taraf açısından da daha rahat atlatılabilmesini sağlıyorlar mı?
Şimdiden herkese gösterecekleri hassasiyet ve tolerans için çok teşekkür ediyorum.

Benim gibi aynı süreçlerden geçen veya nakil olan dostlarımızla da birebir iletişime geçip fikir alışverişinde bulunmayı can-ı gönülden isterim.

Tekerlekli Sandalye