Vergi indirim belgesi kaybettim

murat44198334

Üye
Üye
Slm merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım sevgiler selamlar hayırlı ramazanlar diliyorum emekliyim bergi
İndirim belgesi kaybettim yeni işyerine vermek için vergi indirimi için nerde alabilirim vergi dairesine gitmem gerekiyor mu sistemde çıkar mı işveren birde çalışınca emekli maaşı kesinti veya iş maaş yükselir mi vergiden asgari ücret de baktım 638 tl fazla alıyor benim maaai 13 bin tl olacak net vergi indirim ile emekli işe ne kadar fark alırım yardımcı olursanız sevinirim çok teşekkür ederim

İsen Buga

Üye
Üye
A.S.
Aramıza hoşgeldiniz..
Vergi indirimini çalıştığınız işyerinizdeki muhasebe vs. basit bir yazışma ile halleder. Size git getir demez. Demiş ise ayıp etmiş. İl defterdarlıktan gidip öğrenebilirsiniz. Engelliler birimi var oradan memurlara sorabilirsiniz...

2008 den sonraki çalışma hayatlarında ne kadar çok prim o kadar az maaş. Yani ne kadar çok çalışırsanız emekli maaşınız o kadar düşer. 638 liraya gelince vergi ile ödenmeyen para size iade edilir. Hakkınızdır. Vergi indirimi bu anlamdadır 638 lira.
Emekliliğinize gelince: aşağı yukarı kabaca hesaplayabilirsiniz kendiniz: net maaşınızın %60-%80 arası emekli maaşınızdır.

murat44198334

Üye
Üye
Slm merhaba İsa bey dönüş için çok teşekkür ederim amakliker çalışınca maaş kesilmez dediler vergi indirim belgesi aldım sgk de emekli için verdiğim için 2 derece 390 tl fark oluyor maaşta sanırım yüzde 15 olarak 2600 tl olan vergi dilimi birde 638 tl vergi den iade edilecek olarak 1000 tl fark alırım diye düşünüyorum 13 olan maaşım 14 bin tl geçer inşaAllah değilim işitme engelliler ÖTV için de lokma ayva ya nasıl iletebiliriz ve olmayacak mı togg araçlarda yüzde 10 olan ÖTV yinde olsa 100 bin tl bize olur mu indirim faydası olmaz diyorlar 5 sene bağlamaya 100 bin tl için dönüş yaparsanız sevinirim

İsen Buga

Üye
Üye
Sorunuzu cevapladım kolay gelsin...
Slm merhaba İsa bey dönüş için çok teşekkür ederim amakliker çalışınca maaş kesilmez dediler vergi indirim belgesi aldım sgk de emekli için verdiğim için 2 derece 390 tl fark oluyor maaşta sanırım yüzde 15 olarak 2600 tl olan vergi dilimi birde 638 tl vergi den iade edilecek olarak 1000 tl fark alırım diye düşünüyorum 13 olan maaşım 14 bin tl geçer inşaAllah değilim işitme engelliler ÖTV için de lokma ayva ya nasıl iletebiliriz ve olmayacak mı togg araçlarda yüzde 10 olan ÖTV yinde olsa 100 bin tl bize olur mu indirim faydası olmaz diyorlar 5 sene bağlamaya 100 bin tl için dönüş yaparsanız sevinirim

Tekerlekli Sandalye