Vergi indirimden yararlanmak için geçmiş tarihte aldığım raporu kullanabilir miyim?

ferdoga

Üye
Üye
2006 Yılında MS hastalığı nedeniyle % 80 oranında engelli raporu aldım. Ancak çalıştığım bankada engelli raporunun olumsuz bir izlenim yaratacağını düşündüğüm için ve sağlam bir insanın birden bire engelli biri olmasını kabul edemediğim için bu raporu herhangi bir yerde kullanmadım. Bu güne kadar çalışmaya devam ettim.
Ancak şimdi durumumun oldukça kötüleşmesi nedeniyle engelli raporunu sağlayacağı imkanları kullanmak istiyorum.
Vergi indiriminden yararlanmak için ne yapmalıyım? Raporu çalıştığım bankaya mı vermeliyim yoksa vergi dairesine mi vermeliyim? Ayrıca 2006 yılında üniversite hastanesinden aldığım raporun yenisini mi almalıyım? Geçmişe yönelik bir vergi iadesi olmaz sanırım.
Sorularım çok fazla ama bir sorum daha olacak. Normal bir şekilde emekli olmakla engelli olarak emekli olmanının parasal kazanım açısından bir farkı var mı?
Cevap verebilirseniz çok müteşekkür olacağım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Malasef 2006 yılında alınan raporu kabul etmezler. Güncel rapor almak zorundasınız.

Tekerlekli Sandalye