Vergi indirimi başvurum red edildi emekli olamıyorum, ne yapmalıyım?

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
Arkadaşlar 2008 in ekim ayında % 47 özürlü raporu almıştım vergi indiriminden yararlanmak için maliye % 20 ye düşürdü itiraz ettim birşey değişmedi.Bu arada mevcut rahatsızlığımdan dolayı işimi bırakmak zorunda kaldım.Benim en çok zoruma gidende devlet dairelerinde (sosyal hizmetler,Hastane,mal müdürlüğü,sgk,v.b)durumumu anlatırken öyle kayıtsızca dudak bükmeleri yokmu öldürüyor beni;ben diyorum enayimiyim 18 yıllık işimi bırakmak zorunda kalmışım,ve sizlere gelip bir dilencilik yapmadığım kalıyor sanki babalarının mirasından pay verecekler bana.Yav çalışamıyorum artık arkadaş boynumdan iki defa ameliyat oldum 2.ameliyat 8-9 saat sürmüş boynum hem ön kısımdan hem arka kısımdan açıldı ben şimdi ne yapayım bana bir yol gösterin ben derdimi kime anlatayım,geçim derdine düşmüşüm ayrı, her söylediğim şeyin karşılığında hep olumsuz cevap alıyorum ayrı ,yani ölün diyorsunuz herhalde diyorum "estafurullah" diyorlar.şimdi arkadaşlar mal müdürlüğüne başvurdum 2022 maaşı için neredeyse 35 gün olacak arkadaşlar geçen ne olduğunu sordum bir dövmedikleri kaldı,onaylandı diyorlar o zaman Ankaraya gönderdinizmi diyorum kaymakamlıktan gelmedi daha diyorlar birşey anladıysam ne olayım.Arkadaşlar 1993 sigorta girişim var 18 yıl ve 6000 gün primim var 5-10 günlüğüne bir işe girip (zorda olsa gayret ederek çünkü ağrılarım çok normal pozisyonda oturamıyorum )bir defa daha vergi indirim raporu almaya müracaat etsem 2022 maaşına(onunda ne olacağı belli değil ya)başvuru süreçimi olumsuz etkiler mi ne dersiniz yardımcı olursanız(bilgi anlamında)çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba Buzulırmak,
Vergi indirimi için yaptığın girişimde %47’lik raporu Maliye %20’ye düşürmüş ve sen Sakatlık oranı cetveline göre sana haksızlık yapıldığını düşünüyorsan hukuki süreç başlatabilirsin. (İtiraz etmişsin ve kabul edilmemiş bu yüzden tek şansın hukuki süreç başlatmak.)

İkinci yol olarak senin dediğin yol izlenebilir. Bir işyerinde işe girerek tekrardan vergi indirimi almak için şansızı deneyebilirsin. (Benim önerimde bu yönde zira hukuki süreç başlatmak çok uzun ve zahmet li bir iş. En son çare olarak hukuk yolunu denemelisin bence.)

2022 maaşı ap ayrı bir konu ve burada önemli olan senin engelli emekliliğinden yararlanmam. Zira 2022 maaşı üç ayda bir alırsın ve 500 küsür TL civarı bir şey alırsın. Emekli maaşıyla kıyaslanamaz bile. Sen vergi indirimi belgesi ni alda bırak 2022 maaşı nı kessinler.

Tekerlekli Sandalye