Vergi indirimi başvurum red edildi, emekli olamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

• Konuyu başlatan ENB ESKİÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ESKİÜYESİ

Guest
1993 yılında SSK girişim var değişik yerlerde (özel sektör) çalıştım son 3 yıl yıldır aynı işyerinde çalışmaktayım. Sakatlık oranım %45. bu oran 2007 yılın da ÖTV muafiyetli otomobil almak için başvurduğum da verilmişti. SSK lı engellilerin emeklilik için gerekli yıl ay prim gün sayısını doldurdum. Emeklilik işlemleri için başvurduğumuz da bizden vergi indirimi belgesi istediler. Yeniden rapor çıkartmamız istendi elimizdeki raporu göstermemize rağmen inatla ve ısrarla yeni raporda diretildi bizde %45 lik raporu veren hastaneye yeniden başvurarak bir rapor daha aldık oran yine değişmedi %45 verildi.

İyi hadi deyip işlemleri tamamlayıp emeklilik hayaline daldık. Ankaraya giden kağıtlarımız geri döndü ve başvurumuz RED EDİLMİŞ. Rapor oranıda %45 ten %35 e düşürülmüş!!!

Tüm emeklilik hayallerimiz yerle bir oldu. Devlet beni artık engelli saymıyor ve engelliler için uygulanan erken emeklilik hakkından yararlanamazsın diyor!!!
Şimdi onlara topal bacağımı gösterip bu bacağa sağlam demek hangi vicdana sığar desem değişen ne olur???
Ben engelli değilmişim ben değilsem kim engelli Allah aşkına bu ülkede adaleti aramak için ne yapmak gerekir inanın bunalmış durumdayım şimdi benim ne yapmam lazım??
Bir çıkar yol yokmudur?? Böyle eli kolu bağlı oturmak beni bunaltıyor artık

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2007 yılında alınan raporu “güncelliğini kaybettiği” gerekçesiyle kabul etmezler. (Zaten etmemişlerde) Sizden yeniden rapor istenmesi doğaldır (en azından işleyiş bu şekilde)

Hastanenin verdiği %45 lik raporu Ankara kırparak (ki Ankara bunu adet haline getirdi) %35’e düşürmüş ve siz Sakatlık oranı cetveline göre size haksızlık yapıldığına inanıyorsanız Red kararına itiraz bir dilekçeyle birlikte itiraz edin. Sonuç yine değişmezse Olayı hukuki zemine taşıyabilirsiniz. Malaasef bundan başkada yapılacak bir şey yok.

Not: engellilere tanınan erken emeklilik hakkından yararlanabilmek için mutlaka vergi indirimi belgesi almanız gerekmekte.

Ek Not: Malulen emeklilikte vergi indirimi belgesi istenmez. Sadece engellilere tanınan kademeli erken emeklilik te vergi indirimi belgesi istenir.

Tekerlekli Sandalye