Vergi indirimi başvurusunda önerileriniz nedir?

Selmaa

Üye
Üye
2007 yılında %42 lik sakatlık raporuyla işe girdim. 4 yıldır çalışmaaktayım. şimdiye kadar vergi indirimi belgesi almadım. belgeyi almamamın nedeni benim hastalığım tam sınırda benle aynı hastalığı olan biri vergi indirimi için başvurmuş ankaradan %35le geri dönmüş. şimdi bende başvurursam rapor oranımın düşürüleceğinden korkuyorum. eğer %40 ın altında geri dönerse tüm haklarım elimden gitmiş oluyor. sizden öneri bekliyorum şimdimi başvurayım yoksa bekleyip emeklilik sürem doluncamı başvurayım. diyelimki emekliliğe 2-3 ay kaldı o zaman başvursam nasıl olur.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ben olsam emeklilik günümün dolmasına 3-5 ay kala başvuruda bulunurdum. Şu an için özürlülük oranınız sınırda ise ve sizle aynı hastalığı olanların rapor oranları düşürülüyorsa sizinde düşürülme ihtimali yüksek demektir. Emeklilik gününüz geldiğinde (ki o zamana yıllar var) türkiye de köprülerin çok sular akar. Bir baktınız vergi indirimi zorunluluğu tamamen kaldırır. Yada rapor oranlarının kırpılması son bulur. Tabi benimkisi tamamen iyi niyetli düşüncelerden ibaret tersi bir durumda yaşanabilir. Şunu yada bunu yapın diye kesin bir öneride bulunmak zor. Sadece ben olsam ne yapacağımı söylemekle yetiniyorum. :)

Selmaa

Üye
Üye
Anlıyorum ne demek istediğinizi. Ayrıca sizin düşündüklerinizi bende düşünmedim değil. bu aşamada beklemeyi tercih ediyorum.

TRİSTAN

Üye
Üye
bir donem esnaflık yaptım o dönemden kalan vergi borcumu yapılandırdım fakat engeli indirimi yapılmadı. ne yapmam gerek

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Geçmişe dönük vergi indirimini sadece dava açarak alabilirsiniz.

TRİSTAN

Üye
Üye
şu an taksitlendirdim 22 binlira çıktı 2006 girişten ne kadar indirim olur acaba halil ??

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çok karmaşık bir hesaplaması var. Benim gibi matematiği zayıf biri töbe çıkamaz o işin altından. :)

TRİSTAN

Üye
Üye
bana yardımcı olucak bu konuyla ilgili bildiğin avukat varmı ???

Tekerlekli Sandalye