Vergi indirimi belgesine süre yazarmı?

trapper

Üye
Üye
Vergi indirim belgem bugün geldi ve yüzde 40 onaylandı ama süresi yazmıyor raporum 5 yıllık indirim belgem de 5 yıllık mı oluyor nasıl öğrencem şimdiden tşkler dilerim

SM-G850FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Azata

Üye
Üye
Benim vergi indirimim yok.Emekli olabilmem için vergi indirimi almam şart mı ???

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi belgesi 1 ekim 2008 öncesi işe giren ssk'lılar için şart sadece.

Azata

Üye
Üye
Ben raporumu eylül 2010 da aldım

septik

Editör
Editör
[MENTION=22713]trapper[/MENTION]

Her hangi bir süre için verildiği konusunda bir açılama yoksa daimidir. Nereye soracaksınız kısmı ise yine sgk 170 nolu hattan hakkınızda bilgi alabilirsiniz.

[MENTION=10314]Azata[/MENTION]

Arkadaşım, vergi indirimi demek, engelinden dolayı iş gücü kaybını maliye aracılığı ile raporlayıp çalıştığınız işyerine bildirip, daha az prim ve süre ile emekli olmaktır. Siz engelinizin %40 üzerinde olduğunu düşünüyorsanız iş yerinizden orada çalıştığınıza dair bir yazı alıp yine işyerinizin bağlı olduğu maliyeye giderrek vergi indirimi almak istediğinizi belirtin sizi yönlendireceklerdir.

trapper

Üye
Üye
[MENTION=22713]trapper[/MENTION]

Her hangi bir süre için verildiği konusunda bir açılama yoksa daimidir. Nereye soracaksınız kısmı ise yine sgk 170 nolu hattan hakkınızda bilgi alabilirsiniz.

[MENTION=10314]Azata[/MENTION]

Arkadaşım, vergi indirimi demek, engelinden dolayı iş gücü kaybını maliye aracılığı ile raporlayıp çalıştığınız işyerine bildirip, daha az prim ve süre ile emekli olmaktır. Siz engelinizin %40 üzerinde olduğunu düşünüyorsanız iş yerinizden orada çalıştığınıza dair bir yazı alıp yine işyerinizin bağlı olduğu maliyeye giderrek vergi indirimi almak istediğinizi belirtin sizi yönlendireceklerdir.
Tşkler arkadaşım bugün arayacam 170 i

SM-G850FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Azata

Üye
Üye
[MENTION=3734]septik[/MENTION]

Ben kamuda çalışıyorum%40 ruhsal duygusal engelim var.Emekli olacağım zaman vergi indrimine baş vursam olmaz mı .?

unuttum.29

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Olur tabii. Emeklilik vaktiniz geldiğinde başvurup yine de emekli olabilirsiniz.

Ama ben dokuzuncu yılımı çalışıyorum engelli kadrosunda. Dört yıldır vergi İndirimim var buna rağmen geçtiğimiz Aralık ayında vergiye girdim ve elli lira civarı maaşımı eksik aldım.

Vergi İndirimi sayesinde aylık 43 TL kadar kazancım oluyor ve Vergi dilimine de daha geç giriyorum.
Yani yıllık bir kaç yüz lira kadar kazancım fazlalaşıyor.

Takdir sizin tabii; siz ister başvurur isterseniz de başvurmazsınız.

Tekerlekli Sandalye