Vergi indirimi için aldığım raporu yükseltmek istiyorum

husmen16

Üye
Üye
arkadaşlar %42 raporum var. ben raporu alırken tam incelenmediğimi düşünüyorum mesela gözleri 2.5 derece uzaı göremiyorum bununla ilgili puan vermediler bana burdan puan alabilirmiyim. vergi indirimine gireceğim %42 yi düşürürler diye korkuyorum gözlerden puan alabilirsem girmeyi düşünüyorum kolumdan düşürürlerse ordan tamamlamaya çalışırım diye düşünüyorum.
:confused:

Birey

Üye
Üye
Arkadaşlar oranlar artık düşürülmüyor. Ben 3 yıl geçerli %42lik raporla başvurdum. Oran düşme söz konusu olmadı, onaylanıp geldi. ( Ben raporumu 2012 yılında aldım, sizinkiler eski raporsa "fikrim yok".)

husmen16

Üye
Üye
2011 ekim ayında aldım raporumu

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar yeni yönetmelikten sonra hastaneden verilen rapor oranıyla, Ankara'dan onaylanan vergi indirim oranları aynı geliyor. Şu dönemde oran düşürmeler yaşanmıyor diye biliyorum.

İsen Buga

Üye
Üye
İl Sağlık Müdürlüğe gidip rapor oranında eksik inceleme olduğu göz kusurlarının rapora eklenilmediği dolayısıyla rapor oranının düşük olduğunu belirtip itiraz edeceksiniz. Yenidern İnceleme talebinize sadece göz kusurlarının eklenilmesi balthazard formülü i,le oranınızın yeniden düzenlenmesi hususunda gereğini arz ederim diye dilekçe yaz ve ver. sizi Yeniden hastaneye yönlendirirler. Dikkat et derim göz kusurları dikkate alınması koşulu ile yeniden rapor düzenlenmesi falan olsun.

Kolay gelsin. Şayet ki 2.5 derece çok büyük kusur değil. Olsa olsa hadi diyelim 45 olmadı 50 hiç olmadı 55 alsanız bile; ha %42 ha %55 oranlar ile yine de 3 dereceden engelli indirimine tabiisiniz... %60 ve üstü verebilirler mi? Ben hiç sanmıyorum.

Demek istediğim şu: %42 oranı beğenmiyorsanız %55 oran ile ne elde etmeye çalışacaksınız; kaldı ki hiç birşey değiştirmeyecek. Düşün eğer denemeye değer diyorsanız;
yani dikkat gerektiren işlerde çalışamaz konusunda rapor almak istiyorsanız o başka..
Her halükarda siz düşünün taşının karar verin. Fikir bizden uygulama sizden kolay gelsin..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam İsen,

Arkadaşın rapor sonucunu yükseltmek istemesinin sebebi bence vergi indirim hakkı için gönderdiğinde % 40 ın altında geri döneceği endişesi diye düşünüyorum. Benim % 54 olarak gönderdiğim engelli raporum Ankara'dan % 43 vergi indirim hakkıyla geri gelmişti. Yoksa başka ne için rapor oranının yükselmesini isteyebilir ki. Ama şu sıralar yeni engelli raporlarıyla vergi indirim hakkı birebir eşit olarak dönüyor.

İsen Buga

Üye
Üye
Selam İsen,

Arkadaşın rapor sonucunu yükseltmek istemesinin sebebi bence vergi indirim hakkı için gönderdiğinde % 40 ın altında geri döneceği endişesi diye düşünüyorum. Benim % 54 olarak gönderdiğim engelli raporum Ankara'dan % 43 vergi indirim hakkıyla geri gelmişti. Yoksa başka ne için rapor oranının yükselmesini isteyebilir ki. Ama şu sıralar yeni engelli raporlarıyla vergi indirim hakkı birebir eşit olarak dönüyor.

Buyir? Ne öğrenmek istiyorsun Bacım? Varsa derdinizi Biraz daha izah et..

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) bir derdim yok üstad ya niye böyle yapıyorsun ? Ben sadece arkadaşın duyduğu endişeyi anladım yani yeniden rapor oranını neden yükseltmek istemesini onu demek istedim :)

İsen Buga

Üye
Üye
Bu başlığı açan arkadaşımız bir kere vergi indirimi almış. Bir daha alabilir bu durumda yenisinde raporun düşürülmesi mümkün değil. Neden dersen bir kerede elde edilen hak tırbanlanmaz. Bende senin asıl derdini öğrenmek istedim.

Siz ise engelli olduğunu belirtir rapor almışsınız vergi indiriminden düşük olarak dönebilir o başka. Tekrarında vergi indirimindeki raporunuzdan düşük veremezler netekim: Ameliyat ile iyileşseniz dahi düşüremezler.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
:) tamam tamam pes ettim ben sen üstadımsın. derdim falan da yok benim :) ama tamam buyir yazdın ya sohbet odasını hatırladım birden içimde kalmasın yazayım...bir zamanlar sohbet odası vardı bu sitede senden sitedeki üyelere nasıl yanıt veriliri öğrendiğim...unuttum sanma üstadım ben bana yapılan iyilikleri asla unutmam.

husmen16

Üye
Üye
sn. isen buga arkadaşımız gazoz ağacı beni tam anlamıyla anlamış sağol sende çok yardımcı oldun. bilgilerin değerli. ben vergi indirimine girmek için yükseltmek istiyodum. :)

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
arkadaşlar merhaba

sizlere sorum olucaktı.gectıgımız yıl saglık bakanlıgına raporum ıcın gıttım ıtıraz ettım.neysıkı %45 olan raporumu %52 cıkardım.
vergi indirimimde bulunmakda.3 dreceye tabıdım.sımdı tekrarmı vergi indirimi ıcın başvurmalımıyım?2 dereceye geçmek ıcın...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
%40 - 59 arası raporu olanlar zaten 3. dereceden vergi indirimi alıyor. Dolayısıyla başvursanız bile dereceniz yine değişmez...

Rüzgar Gülü

Üye
Üye
anladım.Cevabınız ıcın teşekkurler.
peki emeklilikte 18 yıldanmı sorumluyum yoksa 16 yıldanmı.
2009 girişim.vergi indirimde bulunmakta raporum %52

protez

Üye
Üye
Halil bey yeniden vergi indirimi belgesi yıllar geçse bile yeniden vergi indirimini yükseltmek amaçlı tekrar talep edilemezmi Saçmalık şu bana %59 vegi indirimi veriyorlar ama bana hastane %72 oranında sakatlık raporu veriyor yeni tarihli siz bana defterdarlığa doğrudan yeni raporumla başvurmamı söylemiştiniz.Ben yarın bu raporla başvuracam ama benim gibi böyle başvurup eskiden verilmiş vergi indirim raporunu yükselten varmıdır acaba örnek teşkil edecek.Nasıl bir itirazda bulunmalıyım.Teşekürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi derecesini yükselten yüzlerce kişi var. Kaldıki son çıkan yönetmeliğe göre "vergi indirimi başvurularında hastanenin verdiği oran geçerlidir" diye bir madde var. Bu madde derece yükseltme içinde geçerlidir...

protez

Üye
Üye
Teşekür ederim halil bey sonucu en kısa zamanda forumda paylaşmak üzere.saygılar.

protez

Üye
Üye
Slm.Halil bey.Dün itibariyle bağlı bulunduğum tefterdarlığa başvurdum.21.01.2014 tarihli raporum yeni alındığımdan hastaneye sevk garekmediğini yazılı bir dilekçeyle örneği verdiler bana doldurmam için.1.İlk işe giriş tarihi aktif çalışıyor belgesi.2.Ssk hizmet dökümü bildirgesi.3.Raporun aslı ve aslı gibidir kaşeli fotokopisi istenildi.Size sormak istediğim aldığım. %72 raporum iş yarime aynı %72 oranıyla dönerse vergi indirimim kaçıncı derecede işlem görür.1,drece.2,derece.3,derece olarak emekliliğime yansır sizce.
NOT:Sonuçlanması uzun sürermi sizce geri dönüşü için.Sygılarımla.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2. derece vergi indirimi alırsınız ve evet daha kısa sürede emekli olursunuz...

protez

Üye
Üye
%40_59 arası 3,derece %60_79 arası 2,derece sanırım 1,derece olmam için %80 ve üzeri olması gerekiyor sanırım öyle anlaşılıyor.%72 olmam 1,derece olmama yetmiyor galiba peki maliye merkez sağlık kurulu 1,derece olması için rapor oranımı yükseltme şansı varmıdır acaba.halil bey

Tekerlekli Sandalye