Vergi indirimi için aldığım raporu yükseltmek istiyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O çok çok düşük bir ihtimal olur. Muhtemelen rapor oranı gittiği gibi gelir...

protez

Üye
Üye
Teşekür ederim halil bey evraklarımı pazartesi tamamlayıp defterdarlığa teslim edecem sonuç ne olur bilmiyorum ama 2, derece bile olsa benim yönümde iyi bir karar sonuçta erken emekli olmama bi nemzede olsa katkı sağlıyacaktır.Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğim sonuç ne olursa olsun herkeze hayırlı sonuçlar dilerim.Hoşcakalın.

engelliler

Üye
Üye
arkadaşlar benimde aynı dertten muzdaribim benim sorunum soyle
1 kbb kulagımda delik vardı puan vermemiş ameliyat olmamı tavsiye etti
2 goz doktoru goz kurulugu ve ışıga karşı alerjim vardı ondanda puan gelmedi
3 dahiliye tiroid-kolestrol-demir eksikligi bunların hiçbirinden alamadım
4 psikiyatri ordanda 5 aydır raporum olmasına ragmen bişey çıkmadı
5 ortopedist =25
6 gastroentoroloji =10

arkadaşlar sonucu dun aldım %33 verdiler ama anlamadıgım bişey var.Kolumda karpal tunel vardı bunu yazdılar ama puan olarak yazılmamış.ortopediste keinbock oldugunu solemiştim oda ilgilenmeyince bende ftr soledim oda yazdı ama neden rapora işlenmemiş onu anlamadım sanırım 24 puan vermişti elimde fotokopisi var bundan sonra ne onerirsiniz..

protez

Üye
Üye
Halil bey.Bügün itibariyle eksiksiz evraklarımı bağlı olduğum il defterdarlığa verdim.Sonucun çalıştığım kuruma 2,5 ayda gönderileceği söylendi.%72 oranlı yeni raporum aynı oranda cevaplanırsa muhtemelen bu 2,inci derece olacaktır şu an 7,inci yılımdayım 2500 pirim günüm var vergi indirimim sonuçlanırsa 10.yıl 3600 günden malülen emekli olabilirmiyim.2014 yılı itibariyle vergi indirim matrahı 410 milyon gözüküyor maaşıma 2,inci dereceden ne kadar yansır ve bunun hesaplaması nasıl oluyor.Teşekkürler.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk sigortalılık tarihini ay/gün/yıl olarak yazarmısınız? Ek olarak siz malulen emekli olamazsınız. Malulen emekli olabilmek için ilk sigortalılık tarihinde sakatlık oranını maluliyet düzeyinden (%60) düşük olması gerekiyor. Siz kademeli engelli erken emekliliğinden yararlanacaksınız.

protez

Üye
Üye
02.02.2007 rapor oranım %80 idi ama vergi indirimi %59 olarak iş yerime geldi vergi indirimimle işe başlama tarihinden 3 ay sonra vergi indirimi aldım.şu an aldığım rapor %72 oranlıdır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Rapor oranını %72 olarak kabul edersek 18 yıl hizmet süresi, 4000 gün primle emekli olursunuz...

protez

Üye
Üye
Teşekkür ederim halil bey.Sonucu bende marak ediyorum.İyi Forumlar Diliyorum.Saygılar.

Tekerlekli Sandalye