Vergi indirimi için alınan rapordaki çelişkili oranlar?

TEMEL

Üye
Üye
Merhaba.ben 2 yildir iş göremezlik raporu almaya çalişiyorum.fakat aldiğim raporlar hatalarla dolu oluyor.hiç bir işlem yapamiyorum.maliye bakanliğina müracat ettim hastahaneye sevk ettiler.ilk hastahane %10 verdi.sonradan ayni hastahane %80 verdi ankara ise 2 rapor arasinda çelişki nedeniyle hekim hastahaneye sevkim yapildi.hekim hastane 2 yillik kontrol tarihi yazarak %75 rapor yazmiş.ankara ise raporun üzerine el yazisiyla %95 yazmiş fakat hastahanenin yazdiği %75 kismi değiştirmemiş.maliye bakanliğindan iş yerime yazilan yazidada %95 iş göremezlik nedeniyle 1 derecede vergi indirimi uyguluyor.şimdi benim rapor oranin ankaranin iş yerime yazdiği %95 raporummu doğru yoksa hekim hastahanenin yazdiği %75 rapormu doğru.ben doğru bilgiyi nerden öğrenirim.muhtemel ankara rapor oranimi yükseltmiş fakat rapordaki orani düzeltmemiş.bunula ilgili doğru bilgiyi nereden öğrenirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Birinci derece vergi indirimini sakatlık oranı %80 ve üzeri olan kişiler alır. Siz birinci derece vergi indirimi aldığınıza göre sakatlık oranınız %95 olarak kabul edilmiş demekki.

TEMEL

Üye
Üye
Ankara %95 olarak kabul etmiş fakat hastahanenin raporunu düzeltmemiş.hastahanenin raporunda %75 yaziyor ötv ödemeden arac almak için müracat ettim.hastahanenin raporunu istediler ondada %75 yazdiğindan kabul edilmedi.raporu nasil düzelttirebilirim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
O rapor ötv için geçmez. ÖTV indirimli araç almak içn yeni rapor çıkarmalısınız.

İsen Buga

Üye
Üye
Bence başka hastaneye gitmelisin sil bastan rapor almalısın. Uyarayım iki adet rapor almaya çalışın hem ÖTV hem ehliyet için

TEMEL

Üye
Üye
Anlaşildi sil baştan rapor alacağim.ötv indirimi için direk hastahaneye müracat etmemmi gerekiyor.yoksa kurum sevkiyleme hastahaneye gidip rapor alacağim.fiziki engelim olmadiğindan h sinifi ehliyete gerek yok b sinifi ehliyetim var

İsen Buga

Üye
Üye
Niye elindeki rapor olmaz mis? Miss gibi olur iste... Bence siz elinizdeki rapor İle bir oto bayisine gidin mesela opel sifir km oto bayisine.. Adamlara gosterin %95 olan raporunuzu.. Olmaz diyecegini sanmiyorum... Ha olmadi derlerse son care olsun... Bulunduğunuz ilde tam tesekkullu bir hastaneye heyete gidin. Nüfus kimliği ve foto yeterli. Herhangi blr yazıya gerek yok...

Ekleyeyim;araç kullanabilir ibre gerekiyor o yüzden basınız sonra belaya girmein diye uyaryim...

Tekerlekli Sandalye