Vergi indirimi için başvurduğumda benden yeni sağlık raporu isterler mi?

mut'lu

Üye
Üye
Sayin firtina öncelikle iyi günler.ben en son yapilan meb sinavinda atandim ve yaklaşik 6 aydir çalişiyorum.oranim %42 vergi indiriminden yaralanmayi düşünüyorum.ama kafamda tereddütler var.buradaki yazilarinizdaki açikliği gördükten sonra size danişmak istedim.yardimci olursaniz memnun olurum.
öncelikle bu sürecin işleyişinde hep rapor oraninin düşürüldüğü söyleniyor.ayricailgili kişiyi tekrardan rapor almak için hastaneye gönderiyorlarmiş.
Eğer ben başvurumu yaparsam ve oranim düşerse işimi kaybetme gibi bir riskim olur mu? Onaylanmaiği taktirde beni neler bekliyor?hastaneye sevkederlerde gitmezsem herhangi bir yükümlülüğüm bulunur mu?
şimdiden teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Devlet memuru iseniz vergi indirimi almak gibi bir zorunluluğunuz yok. Ve evet ankara rapor oranlarında kırpma yapıyor. Hastaneye sevk edilirseniz gidip gitmemek size kalmış bir şey. Mecbur değilsiniz...

turbay

Üye
Üye
eğer raporu yeni aldıysan sorun olmaz benim aynen onaylandı sakatlık cetveline göre hastalığına bak belki oranda yükselme bile olabilir

mut'lu

Üye
Üye
her ikinizede teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.memur kişilerin zorunlu olmadığının dayanağı nedir acaba.bazı arkadaşlar almazsan erken emeklilikten faydalanamazsın dediler.herkes konuşuyor işte anlayın.son kez sizinde fikrinizi almak isterim;sonucu ne olursa olsun vergi indirimine başvurduğumda işime bir etkisi olurmu.ayrıca raporu tam 1 yıl önce aldım.hastaneye sevk edilip gitmezsem olay o şekilde kapanır mı.birde sonuç kişiyemi yoksa işyerine mi bildirilir?
İYİ GÜNLER DİLİYORUM...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
657 ye tabi olanlar ve bağ-kur'lu çalışan engelliler için vergi indirimi şartı yok. Tamamen kişinin isteğine kalmış bir şey. Bir yıl önce alınan raporu kabul edebilirlerde etmeyebilirde. Şansa kalmış bir şey. Vergi indirimine başvurur ve sizi hastaneye sevk ederlerse gitmediğiniz taktirde olay kapanır. Vergi indirimi başvurunuzun sonucu iş yerine bildirilir...

turbay

Üye
Üye
her ikinizede teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.memur kişilerin zorunlu olmadığının dayanağı nedir acaba.bazı arkadaşlar almazsan erken emeklilikten faydalanamazsın dediler.herkes konuşuyor işte anlayın.son kez sizinde fikrinizi almak isterim;sonucu ne olursa olsun vergi indirimine başvurduğumda işime bir etkisi olurmu.ayrıca raporu tam 1 yıl önce aldım.hastaneye sevk edilip gitmezsem olay o şekilde kapanır mı.birde sonuç kişiyemi yoksa işyerine mi bildirilir?
İYİ GÜNLER DİLİYORUM...
erken emeklilik için vergi indirimi şart diye biliyorum zaten erken emeklilik için başvurduğunuz da ssk ihtiyarlık sigorta sizi hastaneye sevk eder

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SSK'lı engellilerin emekliliği için evet vergi indirimi şartı var. bağ-kur ve emekli sandığı için yok.

Tekerlekli Sandalye