Vergi indirimim %48 olarak onaylandi bundan sonraki aşama nedir?

cansinan_18

Üye
Üye
ARKADAŞLAR SELAM BU SİTEYİ ÇOK SEVİYORUM DEVAMLI YAZILAN YAZILARI OKUYORUM ÇOK ÖĞRETİCİ BİLGİLER MEVCUT ŞİMDİ KONUYA GEÇEYİM

13.06.2012 Tarihinde Vergi İndirimi için başvuru yaptım hastaneden %62 olarak yazıldı sağlık kurulunda bilzarlt formülü ile hesaplandı %48 olarak onaylandı ankara merkez sağlık kuruluna gitti raporum 4 aylık beklememin sonucunda bayramdan önce aradım aynen merkez sağlık kurulunda %48 olarak onaylandığını ve postaya verdiklerini söylediler bayramdan sonra izmire ulaşır raporun verği dairesine gider sorarsın dediler

1-arkadaşlar bugün gittim izmirde konak taki vergi deiresine 409 NUMARAYA GİTTİM raporun bize ulaşmadı dediler bize geldi ise bile sıra ile sisteme giriyoruz yapmanız gereken bişey yok dediler.biz iş yerinize yazı yazıyoruz ediler.

2- arkadaşlar ilk vergi indimi raporum %19 onaylanmıştı 2011 de yani bu sene %48 olarak onaylandı.

3-yapmam gereken birşey varmı bana bir yol gösterin allah rızası için

4-benim %50 engelli raporum var.askerlikte yapmadım ortopedik sorunum. erken emeklilik hakkı elde ettim mi bir daha benden rapor isterlermi bana biraz bilgi verebilirmisiniz saygılarımla allah benim gibi rapor bekleyen herkezin yardımcısı olsun

M

mavibalina2012

Guest
Arkadaşım bu süreç şu şekilde işler heyet raporundan sonra raporunuz onaylanmak üzere Defterdarlığa gider...Sizin raporunuz her şekilde %48 olarak onaylanmış beyanınıza göre...Raporunuz Defterdarlığa gittikten sonra sizin hiçbir şekilde müdahale hakkınız yok elden takip gibi bir şansınızda bulunmamakta...Bundan sonraki aşama tamamen Defterdarlığı ilgilendirir...Onlar kurumunuza kaçıncı dereceden vergi indirimi aldığınızı resmi şekilde yazıyla gönderir kurumunuzda sizi indirimden faydalandırır ve bilgi mahiyetinde size paraf attırırlar hatta bir nüshasını da size verirler...Yapacak hiçbir işiniz yok müsterih olun ancak rahat olmak için isterseniz kurumunuzdan yazının gelip gelmediğini öğrenebilirsiniz
Sağlıcakla ve esenlikle kalın...

alakasi

Üye
Üye
rapor onaylan dı ise erken emekli olabilirsiniz siz sadece emekli olacagınız vakit kuruma dilekce vermeniz yeterli raporunuzda konturol şerhi yoksa bundansonra bir şey yapmanıza tekrar rapor almanıza gerek yok siz sadece evrakların kesin onaylandıgını kurumdan veya işyerinden ögrenmeniz yeterli başka işlem yapmanıza gerek yok

yengec79

Üye
Üye
Merhaba,
%40 raporum var, vergi indirimi icin başvuru yaptığımda oran düşük çıkmıştı.

Çıkarılan kanun neticesinde vergi indirimi alamayan özürlü kimlik kartı iade edilecek dediler, iade ettim.
Daha sonra başka bir kanunla özürlü kartı ile vergi indirimi arasında alaka olamaz dediler, geçenlerde tekrar başvuru yaptım, yeni kartımı aldım

Vergi indiriminden faydalanmıyorum

Telefon yada internet gibi hizmetlerden indirim alırsam bu bana sorun yaratır mı?

Vergi indirimi kanunu tekrar değişti mi? Elimizdeki rapor geçerli mi yoksa ankaramı karar veriyor?

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Siz % 40 raporunuzla çıkarttığınız özürlü kimlik kartınızla birlikte vergi indirim hakkı alamasanız da telefon ya da internet ( bazı belediyeler su indirimi uygulamaktadır ) gibi hizmetlerden indirimli olarak faydalanabilirsiniz.

Vergi indirim hakkı başka bir konu, engelli kimliğinizle faydalanacağınız hizmetlerden yararlanma başka bir konu olduğundan içiniz rahat olsun.

İsen Buga

Üye
Üye
Cansinan.a kimse cevap vermemiş. Verdiginiz bilgiler soruyu aciklamaya yeterli de değil.
Yengeç kardesimize de yol gösterici olmamışız yazık bize...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Cansinan.a kimse cevap vermemiş. Verdiginiz bilgiler soruyu aciklamaya yeterli de değil.
Yengeç kardesimize de yol gösterici olmamışız yazık bize...

İsen, "verilen bilgiler soruyu açıklamaya yeterli değil" dediğini göre konuya dair daha açıklayıcı bilgin var demektir. Bu mesajı yazmak yerine, her iki üye için yararlı ve doğru yolu gösteren bir mesaj yazman gerekmezmiydi?

Bu sitede "ben dahil" hiç kimse "sosyal güvenlik uzmanı" değil. Verilen bilgiler, kişisel tecrübe, daha önce edinilen bilgiler veya yönetmeliklere bakılarak veriliyor. Bu bilgi aktarımında yanlışlıklar da olabilir buda çok doğal. Senden "yazık bize" deyip kestirip atmak yerine konu hakkında bilgilerini yazmanı beklerdim.
Haksızmıyım? :)

cansinan_18

Üye
Üye
Merhaba,
%40 raporum var, vergi indirimi icin başvuru yaptığımda oran düşük çıkmıştı.

Çıkarılan kanun neticesinde vergi indirimi alamayan özürlü kimlik kartı iade edilecek dediler, iade ettim.
Daha sonra başka bir kanunla özürlü kartı ile vergi indirimi arasında alaka olamaz dediler, geçenlerde tekrar başvuru yaptım, yeni kartımı aldım

Vergi indiriminden faydalanmıyorum

Telefon yada internet gibi hizmetlerden indirim alırsam bu bana sorun yaratır mı?

Vergi indirimi kanunu tekrar değişti mi? Elimizdeki rapor geçerli mi yoksa ankaramı karar veriyor?

tüm verilen imkanlardan engelli kimlik kartı ile faydalanabilirsin internet cep su ötobüs v.s gibi hiç bir sorun olmaz merak etme saygılar

cansinan_18

Üye
Üye
İsen, "verilen bilgiler soruyu açıklamaya yeterli değil" dediğini göre konuya dair daha açıklayıcı bilgin var demektir. Bu mesajı yazmak yerine, her iki üye için yararlı ve doğru yolu gösteren bir mesaj yazman gerekmezmiydi?

Bu sitede "ben dahil" hiç kimse "sosyal güvenlik uzmanı" değil. Verilen bilgiler, kişisel tecrübe, daha önce edinilen bilgiler veya yönetmeliklere bakılarak veriliyor. Bu bilgi aktarımında yanlışlıklar da olabilir buda çok doğal. Senden "yazık bize" deyip kestirip atmak yerine konu hakkında bilgilerini yazmanı beklerdim.
Haksızmıyım? :)

üstad senin bilgin ve tecrubelerin bizlere her zaman yol gösteriyor sayende çok öğretici bilgiler okuyoruz allah sen de razı olsun saygılarımla üstad...

yengec79

Üye
Üye
Bilgiler icin teşekkürler, bu sitede yanıtsız ve yardimsiz birinin kalmadığını gördüm

İsen Buga

Üye
Üye
Vaktim kısıtlı, bu yüzden bizim moderatorlere uyarayım dedim. Cevapları yeterli vermemişiz. Beni de azarlayabilirsin lakin. Ama gördüğüm kadarıyla giderek yeterli cevap vermemeye başladık. Ya bilgisiz kaldık yada tembelliğimiz pastirma yazindandir. Genel olarak papağan gibi tekrar cevap yazmaya başladık bu bize yakışmıyor aslında.

Cansinan kardes, hastane raporu gördüğünüzü varsayıyorum. Raporda sakatlık oranınız var mı? Birçok oran birden yazılmış olabilir ama il saglik müdürlüğü Baltazar formülü ile düşürmez yada düşüremez. Dolayısıyla hastanenin verdigi sakatlık oranı geçerlidir.

Vergi dairesinden yazı gelmedikte vergi indirimi onaylanmış sayılmaz. Dolayısıyla beklemek gerekiyor. Vergi dairesinden isyerinize iletilecek yazı cok onemli. 2 ila 6 ay arasında sonuçlanır. Suan sende net bilgi yok. Beklemekte fayda var. Ara sıra vergi dairesini kontrol etmek lazım yinde.

Vergi indiriminden faydalandılar sonra emeklilik icin tekrar rapor isteyeceklerini sanmıyorum. Genelde istemezler. 2011 de aldığın sonuca bakmazlar. İcin rahat olsun.
Kontrol icin ayda bir kez vergi dairesine git. Eğer onaylanmışsa bir nüsha sende al yada bilgisayar çıktısı al. Yanında bulunsun.

Yengeç kardes vergi indirimi icin rapor oranınız düşürülmüş ise itiraz edebilirsin aslında.baska baska rapor veremez doktorlar size. Bir duşun bu itiraz hakkını kullanabilirsin..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Estefurullah isen buga. Bu sitede kimseyi azarlamak benim haddime düşmez. Sadece dediğim şu. "Yasalar yönetmelikler, uygulamalar o kadar karmaşık ki. Bunların içinden bazı zamanlarda konunun uzmanları bile çıkamıyor." Hal böyle iken bizlerin de içinden çıkamadığımız durumlar olabilir. Konuya cevap veren kişinin "moderetor" yada "site admini" olması önemli değil. Ben kaç kere yanlış bilgi vermişimdir. Buda çok doğal hepimiz insanız sonuçta yanlışlarımızda olacak.

Yani demem oki hepimizin (admin - moderetor - üye) amacı başkalarına yardımcı olmak. Admin illa doğru bilgi verecek, moderetor illa soruyu cevaplayacak diye bir kural yok. Konuya dair kimin bilgisi varsa o cevaplar.

İsen Buga

Üye
Üye
Bir noktada sarstiysam bunun içindi. Ara sıra silkelemek gerek diye düşündüm...
Burada bu yaziyi okuyan sadece admin veya moderatorlere değil herkes sorumlu olsun. Benim uyarım bu amaçlı idi dikkat çekmek. Galiba başaramamışım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hah şimdi oldu isen. Tüm mesele herkesin kendini sorumlu hissetmesi. Bu konu için söylemiyorum sadece. Sitedeki diğer tüm konular hatta ve hatta hayatın kendisi için diyorum. Bilgimizle, paramızla oda olmadı beden gücümüzle hadi oda olmadı moral veren bir iki cümleyle sıkışmış yardıma ihtiyacı olan birine el atabiliyorsak ne mutlu bize.
Neyse konuyu fazla dağıtmadan işimize bakalım. :)

cansinan_18

Üye
Üye
Vaktim kısıtlı, bu yüzden bizim moderatorlere uyarayım dedim. Cevapları yeterli vermemişiz. Beni de azarlayabilirsin lakin. Ama gördüğüm kadarıyla giderek yeterli cevap vermemeye başladık. Ya bilgisiz kaldık yada tembelliğimiz pastirma yazindandir. Genel olarak papağan gibi tekrar cevap yazmaya başladık bu bize yakışmıyor aslında.

Cansinan kardes, hastane raporu gördüğünüzü varsayıyorum. Raporda sakatlık oranınız var mı? Birçok oran birden yazılmış olabilir ama il saglik müdürlüğü Baltazar formülü ile düşürmez yada düşüremez. Dolayısıyla hastanenin verdigi sakatlık oranı geçerlidir.

Vergi dairesinden yazı gelmedikte vergi indirimi onaylanmış sayılmaz. Dolayısıyla beklemek gerekiyor. Vergi dairesinden isyerinize iletilecek yazı cok onemli. 2 ila 6 ay arasında sonuçlanır. Suan sende net bilgi yok. Beklemekte fayda var. Ara sıra vergi dairesini kontrol etmek lazım yinde.

Vergi indiriminden faydalandılar sonra emeklilik icin tekrar rapor isteyeceklerini sanmıyorum. Genelde istemezler. 2011 de aldığın sonuca bakmazlar. İcin rahat olsun.
Kontrol icin ayda bir kez vergi dairesine git. Eğer onaylanmışsa bir nüsha sende al yada bilgisayar çıktısı al. Yanında bulunsun.

Yengeç kardes vergi indirimi icin rapor oranınız düşürülmüş ise itiraz edebilirsin aslında.baska baska rapor veremez doktorlar size. Bir duşun bu itiraz hakkını kullanabilirsin..

üstad ankara merkez sağlık kurulunu aradım %48 olarak onaylanmış raporum hastanede gördüğüm rapor da da %48 di. ankara merkez sağlık kurulu çalışanları vergi dairesinden öğrenebilirsin diyor ulaşıp ulaşmadığını vergi dairesine gittim ama size raporunuzun bir nüshasını veremeyiz dediler biz işyerine göndereceğiz işyeriniz muhasebeye verecek dediler.biz size veremeyiz dediler.kafam karıştı yani

İsen Buga

Üye
Üye
Kafanız Karismamis sadece ne yapacagınızı bilmiyorsunuZ.

Vergi dairesinde rapor olmaz. Ellerinde Maliye'nin yolladığı vergi indiriminizin onaylandığına dair yazı olur. Dolayısıyla görevli memur size yeterli bilgi vermemiş. Ellerindeki onaylanmış halinin bir nüshası al demiştim. Bilgisayar çıktısı al demiştim. Amac su tarihte su sayı ile vergi indiriminden faydalanıyorsun bilgiler eliniz altında bulunsun idi. Zamanı geldiginde emeklilik talep ettiğinizde bu belgeden tarih ve sayı ekleyerek emekliliğinizi talep ederken kullanacaksınız. Yada is değiştirdiğinizde yeni muhasebeciye ilgili tarih ve sayı vererek defterdarlik ile yazışmalarda kullanmasını sağlayacaksınız.
Kaldi ki madem işyerine göndereceğiz diyor. İşlerinden özlük dosyasından bir fotokopi çektirir yanında bulundurursun. Acelesi yok zamanı geldiginde yaparsın.

M

mavibalina2012

Guest
Sn. cansinan_18

Sevgili arkadaşım daha senin yazını okumaya bile tenezzül etmeden vergi indiriminin onaylandığını ve oranın %48 olduğunun bile farkına varamayanlar tarafından topa tüfeğe tutulmuşuz üstelik önerilenler tamamen aynı tek fark vergi indirimi aldığının farkına varılmadan yapılan yorumlama...Evet, yanlışda yapabiliriz sonuçta insanız yanlış yaptığımızda özür dilemesini bilecek kadar da insanız...Kardeşim sana söylediğim sözler tamamıyla doğrudur kafan karışmasın senin tarafından eksik olan birşeyler varsa veya aklında soru işaretleri varsa lütfen çekinmeden söyle sen kanaat getirene kadar üşenmeden cevap veririm...Sağlıcakla ve esenlikle kalın...

cansinan_18

Üye
Üye
Kafanız Karismamis sadece ne yapacagınızı bilmiyorsunuZ.

Vergi dairesinde rapor olmaz. Ellerinde Maliye'nin yolladığı vergi indiriminizin onaylandığına dair yazı olur. Dolayısıyla görevli memur size yeterli bilgi vermemiş. Ellerindeki onaylanmış halinin bir nüshası al demiştim. Bilgisayar çıktısı al demiştim. Amac su tarihte su sayı ile vergi indiriminden faydalanıyorsun bilgiler eliniz altında bulunsun idi. Zamanı geldiginde emeklilik talep ettiğinizde bu belgeden tarih ve sayı ekleyerek emekliliğinizi talep ederken kullanacaksınız. Yada is değiştirdiğinizde yeni muhasebeciye ilgili tarih ve sayı vererek defterdarlik ile yazışmalarda kullanmasını sağlayacaksınız.
Kaldi ki madem işyerine göndereceğiz diyor. İşlerinden özlük dosyasından bir fotokopi çektirir yanında bulundurursun. Acelesi yok zamanı geldiginde yaparsın.

üstad raporum onaylanmış telefonla aradaım ankaradan bana söylenen onaylandı bayramdan önce izmire göndermişler ben kurumsal bir yerde çalışıyorum bankada dolayısı ile merkezimiz istanbulda bizim insan kaynakları sorun yapar böyleşeyleri diye endişeleniyorum raporumun bir nüshasıda en azından elimde olsun ileride emekli olduğumda elimin altında bir belgem olsun istiyorum 3500 günüm var ssk da 10 yıl hizmet sürem var emekli olmaya zannedersem 9 yıl kaldı hadi hayırlısı inşallah saygılar

cansinan_18

Üye
Üye
Sn. cansinan_18

Sevgili arkadaşım daha senin yazını okumaya bile tenezzül etmeden vergi indiriminin onaylandığını ve oranın %48 olduğunun bile farkına varamayanlar tarafından topa tüfeğe tutulmuşuz üstelik önerilenler tamamen aynı tek fark vergi indirimi aldığının farkına varılmadan yapılan yorumlama...Evet, yanlışda yapabiliriz sonuçta insanız yanlış yaptığımızda özür dilemesini bilecek kadar da insanız...Kardeşim sana söylediğim sözler tamamıyla doğrudur kafan karışmasın senin tarafından eksik olan birşeyler varsa veya aklında soru işaretleri varsa lütfen çekinmeden söyle sen kanaat getirene kadar üşenmeden cevap veririm...Sağlıcakla ve esenlikle kalın...

üstad gerekli cevabı 2 kez yazmayayım diye alıntı yaptım bir üst msj da detayları yazdım saygılarımla üstad

Tekerlekli Sandalye