Vergi indirimim %48 olarak onaylandi bundan sonraki aşama nedir?

cansinan_18

Üye
Üye
Vergi indirimim %48 onaylandi bir kaç sorum var önemli saygilar...

1 vergi dairesine gittim raporumun bir adet fotokopisini istedim vermediler ancak iş değiştirdiğinde 1 adet fotokopisini veririz dediler.

2 12 kasimda bizden yazini çikti dediler ayin sonunda maaş aliyoruz o zamana yetişirmi acaba

3 ssk ya bildirmeme gerek var mi

4 ilk başvuru tarihim 13 haziran 5 ay geçti ve benden vergi kesiliyor maaşimdan her ay 50 tl kesiliyor vergi dilimine girdiğim için kesilen bu 50 tl lerimi bana geri öderler mi + indirim hakkim olan 27 * 5 ay olan tutari ben bankada memur kadrosunda çalişiyorum iş yerim izmirde merkez istanbulda bizim merkeze göndermişler rapor yazisini bu konuda bilgi veya tecrubesi olan arkadaşlardan yardimlar bekliyorum saygilarimla...

İsen Buga

Üye
Üye
1. Rapor çıktısı vermezler... Sadece onayladığına dair yazı çıktısı verebilirler. Henüz ben almadım. Sadece tarih ve sayı aynı zamanda yüzde kaybı oranımı bir kağıda yazmak sureti ile aldım.

2. Yazı işyerine gitmişse ve isyerinixden onaylanmışsa yetişebilir belki. İşyeri size tebliğ etmek zorunda etmemiş ise yazıyı talep edınız.

3. SGK ya bildirmenizi gerek yok...

4. Mahkeme yolu ile talep edebilirsin genelde vermezler.

kerem28

Üye
Üye
s.a ben lösemi hastasıyım şuan malulen emekligim mayıs ayında kontrolüm var kontrölümde emekligim kesilirse elimde 2012 de almış oldugum özürlü raporum var yüzde 70 sürekli bu raporumla işe girsem vergi indirimi alabilirmiyim 1995 sigorta girişim var 2426 prim günüm var bu süreçde nasıl emekli olabilirim

kerem28

Üye
Üye
birde lösemi haslarından kaç kez kontrol istenir ben eski yasa göre emekli oldugum kontrol şehri koyuldu şimdi kontrolde emeklige devammı yoksa bozulcakmı ?

kerem28

Üye
Üye
benim elimde 2012 almış oldugum yüzde 70 özürlü raporum var sürekli bana ne gibi faydaları var bilgisi olan varsa paylaşabilirmi emekli olabilirmiyim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kontrol muayenesi sonucu malul olmadığınız yönünde karar çıkarsa emekliliğiniz iptal edilir. Rapor oranınız %40 ve üzeri olduğu müddetce "kademeli engelli erken emekliliğinden" faydalanabilirsiniz. Hangi sürede emekli olacağınız alacağınız rapor oranına bağlı bir durum...

alakasi

Üye
Üye
s.a ben lösemi hastasıyım şuan malulen emekligim mayıs ayında kontrolüm var kontrölümde emekligim kesilirse elimde 2012 de almış oldugum özürlü raporum var yüzde 70 sürekli bu raporumla işe girsem vergi indirimi alabilirmiyim 1995 sigorta girişim var 2426 prim günüm var bu süreçde nasıl emekli olabilirim

emeklilik iptal olursa elinizdeki raporla işe başlayıp vergi indirimine baş vura bilir sini rapor oranı yüksek büyük ihtimal alırsınız fakat gene sürelimi olur süresizmi heyetin in safına kalmış ayrıca elindeki rapor ile internet su toplu ulaşım gibi imkanlarından indirimli yararlana bilirsiniz

Tekerlekli Sandalye