Vergi indirimim onaylanmis fakat yararlanamıyorum?

Selimyıldız

Üye
Üye
Merhabalar.Benim engelli bir oglum var.yuzde 87 agir engelli surekli raporumuz var.engelli vergi indirimine basvurduk 2011 aralik ayinda.ve basvurumuz onaylanmis.vergi dairesi isyerine yaziyi gondermis fakat isyerim onemsememis bir sekilde yaziyi bir yere atip kaybetmisler.biz vergi dairesine sordugumuzda da basvurunuz onaylanmis is yerinizle alakali bir durum diyor.geçenlerde bu basvurunun onaylandigi yaziyi isyerinde bulduk sonunda.fakat bu seferde muhasebecimiz diyor ki tamam ben yazıyı vergi dairedine tekrar gonderdim diyor.benim sormak istedigim soru ise şu.Bizim basvurumuz onaylanmis fakat nasil yararlanacagiz?bundan sonraki surec nadil isliyor?isyerinin yapmasi gereken ne basvuru onaylanip yazi gonderilince?vergi dairesindeki gorevli de muhasebecinizi ihbar sikayet edin diyor.bir de geriye donuk toplu odeme yapiliyor mu?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Defterdarlığa giderek vergi indirimi hak ettiğinize dair belgeyi almayı deneyin. Defterdarlıkta bir nüshası vardır.

Selimyıldız

Üye
Üye
Defterdarlığa giderek vergi indirimi hak ettiğinize dair belgeyi almayı deneyin. Defterdarlıkta bir nüshası vardır.

Ya bizim elimizde belge var.vergi dairesinden aldik.fakat muhasebecimiz bize hic yardimci olmuyor ne yapicagini bilmiyor ya da onemsemiyor.asgeri ucretle calisiyorum.2 cocugum var.ve %87 engelli oglum.muhasebecimizin bize soyledigi ayligina 10-15 tl yansiyacak diyor ugrasmiyor

Selimyıldız

Üye
Üye
Muhasebeciniz işkembeden sallıyor, ne 10-15 TL si? aylığınıza yansıması aylık 130 tl civarı olur. Bakınız> http://engelliler.gen.tr/f12/vergi-indiriminin-maasa-yansimasi-nasil-hesaplanir-26700/
Halil bey cok tesekkurler cevaplariniz icin.Bu ay insallah baslatacak muhasebecimiz. Bir de sormak istedigim geriye donuk odeme yapiliyor mu?muhasebecemiz deftarliga. Sordugunu geriye donuk odeme yapilmadigini soyledi.eger yapiliyorsa nereye basvurnam gerekiyor?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Selim bey geriye dönük ödeme yapılıyor. Hatta sitemizde 2-3 üye daha önce geriye dönük vergi indirimi aldıklarını ve nasıl aldıklarını yazmışlardı. Ama gerçeten çok fazla kıl tüy istiyorlar. Üstüne düşülürse alınır ama sizinde burnunuzdan gelir. :)

asilsulanc

Üye
Üye
Benim engelim %41 ve internetten evis sitesinden onaylanmış yazılar hazırlanıyor yazısını gördüğüm gün işten çıkışimi alıp SGK ya emeklilik için başvurdum adamlar yazıyı sormadı lar bile onaylanmismi dediler evet dedim tamam biz hazırlayıp göndeririz ocak gibi emekliliğin başlar dediler ben hatami yapıyorum kağıdı SGK ya goturmemekle bilmiyorum ama SGK daki memurun dediğine göre vergi dairesi onay yazısını Maliye Bakanlığından aldiysa bize yazar işlemler devam eder dedi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bende bir sorun olacağını sanmıyorum. Sonuçta resmi olarak hak etmişsiniz. Ama bikaç hafta bekleyip sonuç elinize ulaştığında başvuru yapsaydınız daha kesin olurdu. Hani ne şeytanı gör ne ıhlası oku derler bizde.

Tekerlekli Sandalye