Vergi indiriminden yararlanarak emekli olabilirmiyim?

saban

Üye
Üye
arkadaşlar ben yüzde yetmişüç ağır özürlü sürekli raporum var evde bakım ve 2022 maaşı almaktayım size sorum vergi indiriminden nasıl faydalarım benim ssk 5234 gün çalışmışlığım var hastalığım olmadan önce bu şartlarda ben nasıl vergi indiriminden veya nasıl emekli olurum....saygılar.not 2009 da rahatsızlandım ve çalışmıyorum rahatsızlığım sol hemiparaizi kıroner arter hastalığı hiper tansiyon....

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlk sigortalılık tarihinde herhangi bir hastalığın/sakatlığın yoktu ve şimdi %73 ağır özürlü raporun var. Doğrumu anlamışım?

saban

Üye
Üye
evet halil kardeşim ....doğru anlamışsın..benim siğorta başlangıcım 1987 ve bu güne kadar toplam 5234 gün pirimim var ?sizce benim emekli şartlarım veya vergi indirimim ne şartlarda olur yardımlarınızı bekliyorum.....

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Direk malulen emeklilik başvuruda bulun. Şartların malulen emeklilik için uygun.
Malulen emekli olabilmek için sakatlık oranının ilk işe giriş tarihinden sonra %60 ve üzerinde olması gerekiyor ek olarak malulen emekli olacak kişinin 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 gün prim ödemesi gerekmekte. Sigortalı bir başkasının sürekli yardımına muhtacsa hizmet yılı süresi aranmaksızın 1800 gün primle emekli edilir.
Vel hasıl bu saydığım tüm şartları karşılıyorsun. Bir dakika bile beklemeden SGK ya gidip malulen emeklilik işlemlerini başlat.
Not: Malulen emekli olunca 2022 maaşını kestirmelisin.

saban

Üye
Üye
tşk.ederim halil bey...

Tekerlekli Sandalye