Vergi indiriminden yararlanıyorum engelli kadrosundanmi işlem görüyorum yoksa ?

nazimbagci

Üye
Üye
Iyi günler hastanede sağlik memuru olarak 2008 yilinda 657/4b kadrosuyla işe basladim mart 2009 yilinda dogustan böbrek rahatsizli ve hipertansiyona bagli 100/42 heyet raporu verildi vergi muhafiyetim aralik 2009 basladi bu kapsamda ben engelli kadrosundanmi işlem görmekteyim yoksa normal statüdenmi işlem görmrekteyim saygilar

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Memuriyete sakat kadrosundan mı girdiniz?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sonradan sakatlanan memurlar şu koşullarda emekli olur.
% 60 ve üzeri olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5400,
% 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5760,
% 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6480 gün
hizmet süresi ile emekliliği hak ederler.
Ve emeklilik süreniz geldiğinde kuruma emeklilik için başvuracaksınız onlar sizi sağlık raporu almak için hastaneye sevk edecek. Şartlarınızın tutması halin de emekli edileceksiniz.

nazimbagci

Üye
Üye
abi beni yanlış anladın herhalde benin size söylemek istedim konu su calısmış oldum yerde ben özürlü kadrosundanmı işlem yapacaklar örnegin engellilere tatil verildinde ben işe gitmeyecekmiyim yoksa normal stadüdeki isci gibi işe gitmem gereklimi bunu mutemetde bilmiyo bana soruyor birde 657 4 b statüde calısanlar ssk tabidir emekli sandıgına tabi degildirler

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Özürlülere tanınan özel tatil günlerinden yararlanman için "özürlü kadrosunda" gözükmen gerekiyor. Anladığım kadarıyla sen özürlü kadrosuyla işe girmedin ama vergi muafiyeti alıyorsun. Vergi muafiyetini çalışan engelliler alır. Sen nasıl oluyor da şu an özürlü kadrosunda gözükmüyorsun doğrusu anlayamadım.

Tekerlekli Sandalye