Vergi indirimini şimdimi yoksa emeklilik günüm geldiğindemi almalıyım?

ENGELSİZYÜREK

Üye
Üye
%45 engelliyim. geçen ay işe girdim. daha öncede 3-4 değişik işyerinde çalışmıştım ama hiçbirinde doğru düzgün dikiş tutturamadık. zaten hepsinde 3-4 aylık süreler de çalıştım. bu seferki iş uzun soluklu olacağa benziyor. soruma gelince şimdi ben daha önceki çalışma yaşamımda da vergi indirimi belgesi almamıştım. şimdi almak istiyorum. yalnız bu aralar rapor oranlarını düşük veriyomuşlar emeklilik günüm geldiğimde alsam olmaz mı. yada daha mantıklı olmazmı?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indiri hakkını istediğiniz zaman alabilirsiniz. Ve evet dediğiniz doğrudur uzunca bir süredir rapor oranlarını inanılmaz derecede kırpıyorlar. Sağlık raporlarında ki adaletsizliği önlemeye yönelik bir yasal düzenleme yapılacaktı ama oda yılan hikayesine döndü. O düzenlemenin bir an önce yapılmasını umut ediyoruz.
Sakatlığınızın tam olarak ne olduğunu yazmamışsınız. O yüzden rapor için başvuruda bulunduğunuzda size verilecek oran hakkında bir yorum yapamıyorum. Sadece şunu söyleyebilirim. Sakatlık oranı cetveline göre size %40 ve üzeri bir rapor verileceğine inanıyorsanız hiç beklemeyin bir an önce vergi indirimi için başvuruda bulunun. Yok eğer cetvele göre sınırlarda bir yerlerdeyseniz bir süre daha bekleyin. Umulur ki yeni düzenlemede var olan haksızlıklar düzeltilir.
Kolay gelsin.

Tekerlekli Sandalye