Yargı yayın evi ÖMSS hazırlık kitapları

muneza

Üye
Üye
Arkadaşlar Merhaba

Soru bankası Yargı yayınevin 2012 Ömss kitapları Satılıyor 15 ile 20 arasında fiyatlar değişiyor Kitaplar sanırım yalnızca Ömss 'de uzmanlaşmış ..Bize faydası olur diye düşünüyorum.!
Kitap alan arkadaşlar görüş ve düşüncelerini Paylaşırsa Bizim için faydalı olacağını umuyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
muneza şöyle düşünmek lazım ki ;ÖMSS yönetmeliği çıkalı şurda (3 Ekim 2011 ) ne kadar zaman geçti ki hemen kısa zaman içinde ÖMSS hazırlık kitapları piyasaya çıktı ? Önce 3 Kitap vardı bu konuyla ilgili, Sınav Klavuzu yayımlanmadan ve konular net olarak belli olmadan bir anda 7 oluverdi kayak kitaplar. İlginç değil mi? Bence bu kitaplar eski sınav sistemine göre hazırlanmış ve ÖMSS yönetmeliğinin çıkmasıyla birkaç değişiklik yapılarak ve yeniden basılarak ÖMSS hazırlık kitabı olarak piyasaya sürülümüştür.

Faydası olmaz mı derseniz elbette olur. Özellikle Yargı Yayınevinin Bazı kitaplarında Vatandaşlık ve Görevin Gerektirdiği Mevzuat iyi anlatılmış..Ayrıca Geçmş Senelerdeki Özürlü Personel Sınav Soruları da toplu halde yer almakta.. Ancak ÖMSS'de Cevap Şıkları 4'lümü olacak 5'li olacak belli değil. Önceki Özürlü Personel Sınavlarını MEB - EĞİTEK ( Milli Eğitim Bakanlığı ) düzenliyordu, artik ÖMSS'yi ÖSYM düzenleyecek..Yani Soru tipleri - Konular - Cevap Şıkları değişkenlik göstereblir kanısındayım. Henüz Sınav Klavuzu yayımlanmadı ve sınav konuları hakkında net bir bilgi yok 3 Ekim 2011 'de çıkan yönetmelikte. Sadece ders kitapları işaret edilmekte. Onun icin KPSS Konu Anlatımlı hazırlık kitaplarıda bana göre işe yarar. En azından Sınav Klavuzu ( Sınav Yönetmeliği ) çıkana kadar ve konular netleşinceye kadar.

Tabiki bunlar benim düşünce ve yorumlarım. Ticari Rant düşüncesiyle yapılmış son dakika işleri konusunda dikkatli olmak lazım. Benim naçizane Tavsiyem : Öncelikle SInav Klavuzunu ( Sınav Yönetmeliğini ) beklemek ve ardından da Ocak 2012'de başlayacağı söylenen ÖMSS Kurslarını sıkı takip edip, o kurslara katılabilmek. Zaten kurslar tahminimce Sınav Klavuzu yayımlanınca, oradaki Konular netleşince düzenlenmeye başlayacaktır.

ecza_06

Üye
Üye
Merhaba yaptıgın açıklamalar için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.çogu kursu aradım çogunun haberi bile yok sınavdan ankara da oturmama ragmen özürlülere açılan bir kura bulamadım.Kurs varsa beni bilgilendirirseniz sevinirim.Yaptıgınız ve yapacagınız herşey için Allah razı olsun ecza_06@hotmail.com yada 537 330 18 12 tel bana bir msj atarsanız sevinir.Hayırlı günler.

YassaX

Üye
Üye
ecza_06 aynı mesajı özelden yazmışsınız ve size hem oradan hem de buradan cevap yazıyorum..Bilginiz olsun özelden sormak yerine bu şekilde sorarsaniz, cevaplardan tüm aday arkadaşlarımız yararlanmış olur...
Bakın ÖMSS Kurslarıni Özürlüler İdaresi Başkanlığı ( Ozida ) Genel Müdürü Aylin ÇİFTÇİ açıkladı.. Ocak - Nisan arasi dedi...Ben de bugün Sakarya ilinde Halk Eğitim Merkezine ve İŞKUR a bu konu da gelisme olup olmadığını sordum, malesef gelen bilgi yok..Sanirim şu nedenle : Sınav Klavuzu daha yayımlanmadı.Yani ÖMSS de Sorulacak olan soruların Konu Başlıkları , Kac soru sorulacağı, Cevap Şıkları Kaclı olacağı vs belli değil.. 15 Ocaktan sonra Şubat Başı Sınav Klavuzunun yayımlanacağını dusunuyoruz...Sanirim Klavuz Yayımlanınca Halk Eğitim Merkezleri Araclığı ile bu kurslar duzenlenir.. Başka bir ihtimal göremiyorum.. Ancak bazı illerde ( Isparta - Karaman - Şanlıurfa - Eskişehir ) Özel dernekler - Gönüllü Kişiler aracılığı ile başlamış kurslar..Ancak Sınav Konuları belli olmadığı icin KPSS Formatında bu kursları vermektedirler..Bulunduğunuz ilin Halk Eğitim Merkezini ve İŞKUR u zaman zaman takip edip sorun, araştirin ve sitemizide takip ederseniz her turlu gelismeyi paylaşmaya dewam edeceğiz ... Saygılarımla.. Ayrıca sizden ricam bundan sonra Sorularını Site de yeni Konu açarak ya da AYnı konunun altında sorarsaniz, diğer arkadaşlarımız da bu yazılanlardan fayda görürler ....

ecza_06

Üye
Üye
Teşekkür ederim tavsiyelerin için ve yardimlarin bizi aydinlatiyor allah razi olsun

ecza_06

Üye
Üye
Bence olur çünkü az çok konu başliklari bellidir.onun için şimdiden göz atmak senin için faydasi olacagini düşünüyorum.bende aldim

YassaX

Üye
Üye
Bu kitapların faydası olmaz demiyorum.. Ancak kitapları iyi bir şekilde inceleyip, Mezuniyet ve Özür Grubunuza en uygun kaynaklardan bence bir tanesi almanız yeterlidir düşüncesindeyim.. ANcak Konu bakımında cok eksikleriniz varsa , bu kitaplar kesinlikle işinizi görmez.. Tüm konulara çalıştıktan sonra eski Özürlü Sınavlarının Soruları olması sebebiyle işe yarar düşüncesindeyim..

yunusemre

Üye
Üye
ben geçen gün ömss kitabı aldım. çok güzel bi kitap. 15 tl'ye aldım. başladım ders çalışmaya. bence güzel. herkese tavsiye ediyorum. geliştirilmiş bi kitap. :)
tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum....

YassaX

Üye
Üye
yunusemre aldığın ÖMSS Kitabı hayırlı uğurlu olsun... Kitap güzel çalışmaya başladım diyosun, iyi çalışmalar.. Ancak sana bir kac hususu hatırlatmak isterim : Elindeki Kitap tamamen geçmiş senelerdeki Özürlü Personel Sınavı Konuları ve Soruları üzerine hazırlanmıştır.. Geçmiş yıllardaki Özürlü Personel Sınavlarını Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB - EĞİTEK ) düzenliyordu... Aldığın kitap 2011 baskısı olabilir.. Sanırım 3 EKİM 2011 ÖMSS Yönetmeliğinden sonra basıldı.. ÖMSS Kİtabı dediğine göre.. Şimdi gelelim bizim yeni ÖMSS 'ye ... Öncelikle Sınav Klavuzu yayımlanmadığı icin Sınav Konuları belli ve net değil.. Soru adetleri belli değil.. Cevap şıklarının 4'lümü 5'limi olacağı net değil.. ve en önemlisi de ÖMSS' yi ÖSYM 'nin düzenleyecek olması.. ÖSYM nin yaptıları sınavları bilmektesiniz... Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı sınavlara göre daha farklı ve daha zor olur düşüncesindeyim... Yani Ocak Sonuna doğru yayımlanmasını beklediğimiz Sınav Klavuzu çıkınca bir cok soru işareti cevaplanlamış olacaktır.. Tabiki de klavuz cıkana kadar çalışmak gereklidir..Benim nacizane tavsiyem; bol bol konu çalışmak... Örneğin : İnkilap Tarihi Çalışabilirsiniz... Kaynak: 11. Sınıf Ders Kitaplarının Hepsi olur ( Ben 2011 Baskı Zirve Yayınevinin T.C. İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük Kitabı - NT Mağazalarında Mevcut ) Farzedelim Sınav Klavuzu Yayımlanınca İnkilap Tarihinin yanında Genel Tarih konuları da var..Ne yapacaz, eksik kalan yerleri calisip , öyle gireceğiz Sınava...

yunusemre

Üye
Üye
özkancey, öncelikle çok teşekkür ederim. kitap yargı yayınevinden aldım. yani toptan satışından aldım. fiyatları ucuz. normal kitapçıdan alırsam 30 liraya geliyor. onun için ordan aldım. fiyatı ucuz diye.
yazdıklarınız doğrudur özkancey.. çok çalışmamız gerekiyor çoookk... :)
Kitap alacaksanız bütün arkadaşlarıma burdan söylüyorum. Ankara'da yaşıyorsanız metroya binip macunköy'de iniyorsunuz. yürüme mesafesi yaklaşık 300-400 mt. sonra urfa eyvan sofrasının hemen yanında. kooocamaaann yargı yayınevi yazıyor tabelada... :)) inşallah kolay bulursunuz... :))
haydi size iyi başarılar diliyorum :)

YassaX

Üye
Üye
yunusemre Rica Ederim hersey daha iyisi olsun diye... Soruları daha cok çözebilelim diye, daha iyi puanlar alabilelim diye, daha iyi yerlere atanabilelim diye .. Derdimiz, amacimiz bu arkadaşlar.. Kaynak önemli değil, önemli olan: Bu yola baş koymak, başarmaya inanmak ve ÇoOOOokk Çalışmak :)

YassaX

Üye
Üye
serkankale1980 ilkokul ve ortaokul artik ilköğretim diye anılmaktadır.. Yani 8 yıllık Kesintisiz eğitim sonucunda ilköğretim mezunu oluyorsun.. Orta Okul mezunları yani İlköğretim mezunları ÖMSS 'ye başvurabileceklerdir, ancak Sınav ile atanma hakları olmayacaklardır.. Noter huzurunda Kura ile atanma hakları olacaktır.. Lise - Ön Lisans - Lisans Mezunları ise ÖMSS'ye Sınavla atanma hakları olacaktır.. Vereceğim link'tende bu konuya benzer konulardaki yorumları okuyabilirsin :

http://engelliler.gen.tr/f58/ilkokul-mezunlari-ozurlu-memur-sinavina-omss-giremez-mi-9997/

YassaX

Üye
Üye
serkankale1980 Rica Ederim ...

volkqn

Üye
Üye
Bende de var ama 2011 yayının . iyi kitap hersey insanda biter

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar Kaynak bir yere kadar, önemli olan Programlı ve Prensipli çalışmaktır.. Sınav Klavuzu yayınlanıp, Sınav Konuları Belli oluncaya kadar her sekilde her kitaptan faydalanıp çalışabilirsiniz ...

serkankale1980

Üye
Üye
ÖSKAN cok emegin oluyor hersey için tesekurler

Tekerlekli Sandalye