Yarın Gel Ama E Mi?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Öykünün adı: YARIN GEL AMA E Mİ?

OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YAZAR: ERSİN KÖSEOĞLU

YAŞAM ÖYKÜSÜ

1956 Nazilli doğumludur. Eğitimci bir ailenin çocuğu olması nedeniyle eğitim-öğretim yılları Muğla, Mersin, Gaziantep, Balıkesir gibi değişik illerde geçti.
1976 yılında Balıkesir Necati Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümü’nden mezun oldu. Artvin-Hopa, Menemen ve İzmir’de çeşitli okullarda Türkçe öğretmeni olarak görev yaptı. Emekli olduktan sonra on iki yıl özel okulda çalıştı.

Oğulları Onur Emre ve Uğur; kızları Deniz ve Yağmur; ikiz torunları Zeynep ve Ozan Emre… Onun yaşama sevinci ve bitimsiz mutluluk kaynaklarıdır.
İnsana, doğaya, sanata değer veren, çocukları çok seven, toplumsal yanı güçlü, sorumluluk sahibi, duyarlı, bir bireydir.

Okumak ve yazmak, yaşamını çoğaltan anlamlı bir uğraştır. Türkiye ve İzmir il çapında düzenlenen öykü-kompozisyon dallarındaki yarışmalarda çok kereler birincilik, ikincilik kazandı. Ayrıca mektup, öykü çalışmalarıyla katıldığı yarışmalarda; Bursa Büyükşehir Belediyesi “Öğretmen Mektupları”nda (2003), “Mutluluk Öyküleri’” kitabında (2009) Öykülerde-Resimlerde Çanakkale Kahramanı Havranlı Kocaseyit” te (2010), Bayraklı Öyküleri Yarışması’nda (2011), Seyrek Anam Evi “Göç Öyküleri”nde (2011), Maden Edebiyatı Öykü Yarışması’nda(2011), Seyrek Anam Evi “Savaşın Getirdikleri” (Nisan-2012), Malatya Üniversitesi “Öğretmen Hikayeleri” (2013) “Öyküsü Kitapta Yayımlanmaya Değer” görülmüş; bunların dışında; Göç Öyküleri Yarışmasında (2011) de “Övgü” ödülü almıştır.

Şiirini Al da Gel” (2010) şiir seçkisinde şiirleriyle; “Bütün Dünya” (Kasım / 2008) “Bütün Dünya” (Mayıs / 2011), “Bütün Dünya” (Nisan / 2013) , Yeni Kuşak Köy Enstitüler “İmece” (Ekim 2010) dergisinde, Güncel Sanat Ed. Dergisi (Mart-Nisan 2013) ve “Kızılçullu Köy Enstitülü Yıllar “(2011) , ” Arasta 2-Öyküler” (2013) gibi yapıtlarda yer aldı. Öykü Teknesi adlı dergide de bir müddet “Çocuklar da Yazar” bölümüne yazılar yazdı.

Okuyan, düşünen ve üreten insanların yarattığı aydınlığa bin merhaba!

Tekerlekli Sandalye