Yatak yarası olup iyileşemeyenler

kadersiz

Üye
Üye
Yatak yarasının tedavisi için bazı öneriler...

Rifocin ampul ıgne, fıto krem, fucıdın krem, madecassol krem, rıvenol toz, batıkon yara temızleyıcı, kantron yagı

rıvenol tozu bır lıtre suyu kaynatıp soguyana kadar bekleyın soguduktan sonra tozu ıcıne bosaltıp ıyıce calkalayın su halıne gelecek
sımdı pansuman ıcın karısımı soylucem harfıyen uygulayın
1. rıvenol suyu gazlı bezı ıslatıp yarayı sıler gıbı surun bakterılerı oldurur
2. batıkonla aynı uygulamayı yapın yara acık oldugundan batıkon cıldın sısmesıne ve yaranın gergın halıne yumusatır
3. rıfocin ıgneyı 5 mıllı gramlık enjoktorun ıcıne cekın
4. yaranın mıktarı kadar bır cay tabagının ıcıne kremlerın hepsınden goz kararıyla tabagın ıcıne bosaltın
5. rıfocın ıgneden yarım mıllı gram kadar kremın ıcıne koyun kantron yagınada koyun az da batıkon. bunları ıyıce cay kasıyla ezın
6. yarayı temızledıkten sonra karısımı yaranın ustune surun gazlı bezle kapatın uzerınden gazlı bezle kapatın flaster yerıne pansuman ıcın ozel bantlar var ondan koyun

bu uygulamayı yaranın seklıne gore gunde ıkı defa uygulayın sabah 9 da yapıldıysa aksam 8 de enaz 10 saat arayla uygulayın
bu malzemelerı kesınlıkle krem ve ıgneler dısında eczanelerden temın etmeyın gazlı bezler bant batıkon medıkalcılerde mevcuttur. bır kılo batıkon 8 tl rıvenol toz 1 tl gazlı bezlerın metresı 50 kurus farklı bezlerde var metreyle satılandan var ondan alın ekonomı
k tedavısı uzun surenler ıcın yardım almak ısteyenler ıcın 0555 847 15 50 ben ne doktor ne saglıkcıyım ama kendım 14 yıllık bır engellıyım ogrendım babam aılzahemır hastası hergun hastanede ben pansuman yapıyorum bu konuda uzmanlastım doktorlar pratık olsun dıye solısyonlu suyla yıkayıp batıkon surup kapatıyor batıkon yara ıyılestırmez

kadersiz

Üye
Üye
arkadaslar ben aranıza yenı katıldım umarım benı ve bılgılerıle seversınız ben uzman dokdok saglıkcı degılım ama kendım 14 yıllık engellı bır bıreyım acılarla dolu hayatımızda bır cok seyı ogrendık sımdı paylasıyoruz bu verdıgım yatak yaraları ıcın pansumanın nasıl yapıldıgı ve karısımıdır ben kendımde yasadım sımdı babamda yasıyor babam yatalak aılzahemır hastası mayıs ayında agırlastı hastaneye kaldırdım ve bır hafta ıcınde sabıt yattından yogun bakımda cok kotu derecede kangırene kadar gıden acık sulu yarası oldu doktorlar sadece batıcon dokup kapamaya calıstılar daha onceden edındıgım tecrubeyle yogunbakımda calısmıs saglık memuru bır arkadasın verdıgı onerılerı dıkkate alarak bu karısımları yaparak 2 ay gıbı surede babamın yaraları adeta plastık cerrahda amelıyatla kapatılmıs gıbı yaralar kapandı babam 75 yasında oldıgından cıldı cok zayıf bıraz zor oldu ama ıyılestı sızlere tavsıyem babam gıbı yatak yarası olupda ıyılesemeyenler olursa herzaman yardımcı olurum telımıde bıraktım 24 saat acıktır yardımız dokundugunda sızden ıstedıgım ucret sudur :) allah razı olsun demenız yeterlı

Tekerlekli Sandalye