Yeşil kart sahipleri artık akülü sandalye alabilecek

sinandeniz

Üye
Üye
Selam arkadaşlar yeşil krtı olan kişilere devlet akülü sandalyeyi veriyor ben sağlık ilmüdürlüğüne gittim bi konuyu sormak için gitmişkende aklıma akülü sandalyeyi sormak geldi ve sordum AKÜLÜ SANDALYE KYLLANMASI UYGUNDUR diye yazılı olan rapora verdiklerini söylediler ben raporumu gösterdim evet bu dedi ve raporun arkasına bi kaşe bastı istediğin bir medikalden " 0 " ücret ile alabileceğimi söyledi oradan çıktıktan sonra bi medikale gittim ve sordum evraklarımı aldı ama dedi raporu aldığın hastaneden doktordan reçete yazdırıp gelmemi söyledi yarına inş alcam sandalyeyi reçeteyi yazdırdım doktora arkadaşların bilgisine.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bilgi için teşekkürler sinandeniz. Bende yeşil kartın çoğu medikal malzeme bedelini karşılayacağını duymuştum. Demekki doğruymuş.

sinandeniz

Üye
Üye
nedemek halil bey umarım faydaya tabii bir bil gi olur

murat tarsuslu

Üye
Üye
halil kardeşim merhaba
eşim yeşil kart kullanıyor. akülü sandalyesini değiştirmeyi düşünüyoruz. uygun rapor aldıktan sonra ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz. devlet yeşil kartlılara 2200 tl ödeme yapıyor mu? prosedür nasıl işliyor? bizi bilgilendirirseniz sevinirim.
sevgi ve selamlarla..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet doğrudur "Akülü araba temini uygundur ellerini kullanamamaktadır" yazılı bir raporla arabayı almak istediğiniz medikalciyle görüşerek arabayı alabilirsiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
ben yeşil kart ile 1 hafta önce akülü sandalyeyi aldım şu şekilde adanada oluyo devlet hastahanesinden alınmış olan AKÜLÜ SANDALYE KULLANMASI UYGUNDUR ibareli rapor ile bulunduğunuz ildeki sağlık il müdürlüğüne müracat ediyosunuz orada aynı gün raporun arkasına stoklarımızda yoktur diye bi kaşe basıyolar o raporu alıp herhangi bir medikale gidip sandalyenizi alıyosunuz verdikleri marka wollex marka sandalye hı unutmadan raporu çıkartmış olduğunuz hastahaneden yeşil karta reçete yazdırıyosunuz 1 adet akülü sandalye diye bir yazı adanada bu şekilde aldım ben her ildede buşekildedir sanırsam

serdef47

Üye
Üye
Slm dediğinz gibi yeşil kartla akülü sandalye hiç para ödemeden verilirse güzel ama galiba öyle degilmis ben mardin midyat ta bir medikalciye gittim ve sordum yeşil kartla akülü sandlye alabilrmyiz diye evet git önce heyet raporu al ve bize getir 3500 tl ye bi akülü sandalye getirecekler 1800 tl sini yeşil kart ödüyormuş 200 tl de indirim yapacaklarmş kalan 1500 tl yi ben cebimden ödeyecekmişim oda en geç bu hafata icinde raporu alıp medikalciye vermem lazım yoksa 1 hafta sonra genel sağlık sigortasınamı geçilecekmiş yasa mı değişecekmiş anlamadm bende raporu almaya çalışacam ama kafam karışık çok şükür paramda yok ne yapsam diye şaşırdım belki siz bir yol gösterir bir akıl verirsiniz

sinandeniz

Üye
Üye
Slm dediğinz gibi yeşil kartla akülü sandalye hiç para ödemeden verilirse güzel ama galiba öyle degilmis ben mardin midyat ta bir medikalciye gittim ve sordum yeşil kartla akülü sandlye alabilrmyiz diye evet git önce heyet raporu al ve bize getir 3500 tl ye bi akülü sandalye getirecekler 1800 tl sini yeşil kart ödüyormuş 200 tl de indirim yapacaklarmş kalan 1500 tl yi ben cebimden ödeyecekmişim oda en geç bu hafata icinde raporu alıp medikalciye vermem lazım yoksa 1 hafta sonra genel sağlık sigortasınamı geçilecekmiş yasa mı değişecekmiş anlamadm bende raporu almaya çalışacam ama kafam karışık çok şükür paramda yok ne yapsam diye şaşırdım belki siz bir yol gösterir bir akıl verirsiniz
bende 15gün önce adanadan yeşil kart ile 1tl dahi ödemeden wollex marka akülü sandalye aldım sağlık ilmüdürlüğüde üstüne basa basa 1kuruş dahi ödeme dediydi bana öylede oldu 1kuruş bile ödemedim bana verilen sandalyenin fiatıda 2400 TL başka medikalci ile konuşun bence bazı medikalciler ceplerini biraz daha doldurmanın peşinde

Tekerlekli Sandalye