Yılın en çok okunan haberi

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Dünyanın en çok okunan haberi dünyanın en çok tanınan gazetelerinden birinden çıktı. Ama haberin sahibi ünlü bir editör ya da muhabir değil. Sadece bir stajyer.

New York Times’da staj yapan bir öğrencinin yaptığı haber yılın en çok okunan haberi seçildi. Çok farklı ama bir o kadarda basit bir konuyla en çok okunan haberi yapmayı başaran genç ABD'yi eyalet eyalet gezdi. 'Farklı insanlar, aynı şeyi nasıl anlatır?' konulu haberi için insanları kadın-erkek, eşcinsel-heteroseksüel gibi kategorilerle ayırdı. Sayısız insanla konuştu. Ardından 'kendini ifade etme' alanındaki yazı, sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. Stajyerin adı Josh Katz. Üniversiteden birkaç ay önce mezun oldu. Gazetenin açıklamasına göre, önümüzdeki haftalarda staj dönemi tamamen bitecek ve editör olarak göreve başlayacak.

yilin-en-cok-okunan-haberi--3987621.Jpeg

Bunu niye sizlerle paylaştım? Aslında o kadar fazla şey yazmak istiyorum ki konuyla ilgili işte tüm sorun burada ne kadar çok şey anlatmak istesemde doğru kelimeleri kullanarak size aktarabilmem önemli.

Buradaki haberde vurgulanmak istenen bu gencin başarısı. Henüz stajyer olan editörlük yapmamış olan bir gencin başarısı. Bazen okullu olmak önemli değildir alaylı olan okullu olandan çok daha başarılı olabilir. Bu yetenekle ilgili birazda. Ben inanıyorum ki hatta bazılarınızdan öyle çok eminim ki bu sitenin forumlarında yazmaya başladığında yazdıkları ilgiyle okunacak, paylaşımlarıyla hayret uyandıracak nice yetenek mevcut ama onlar kendilerini içlerindeki cevheri ortaya dökemeyecek kadar gizlemeyi seviyorlar :)

Sözüm engelliler.gen.tr nin gizemli yazarlarına. Yazmaktan çekinmeyin bu forumlarda paylaşımlarınız olmalı ve hepiniz yazdıkça yazabilmenin dayanılmaz hafifliğini keşfedebilmelisiniz. Yazmak için ille de editör olmaya gerek yok yada kategori yöneticisi olmaya siz yazın yazılarınızın okunduğunu gördükçe devamı da gelecektir zaten. Önemli olan bir yerden başlamak.

Kimbilir belki de bu ülkenin en çok ziyaret edilen sitesi olabilmek sizin yazılarınızdan geçecektir ama siz önce kendinize sonra sitemiz adına bir şans verin. Bunu yazmak isteyipde yazı yazmayan tüm çekingen arkadaşlarım adına yazıyorum.

Hayatta hiçbir şey için geç kalmış sayılmazsınız, geç olduğunu düşünürsünüz ...

Paylaşımla kalın, sevgiyle kalın dileklerimle...

Tekerlekli Sandalye