Yönetmelik süresiz raporu olanlardan yeni rapor istenmez diyor ama?

niğdeli-51

Üye
Üye
Kazanılmış haklar
MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
(2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.
BÜYÜK YAZI KURALI İÇİN ÇOK ÖZÜR DİLERİM...
konuyu bölme amacı ile araya bir hat çekmek için yazdım 7 kelimeyi yeniden özür dilerim...
27787 rg mükerrer sayı ile 12.16.2010 da sağlık bakanlığı tarafından yayınlandı ve kanunlaştı,benim sorum şu.elinde yüksek sağlık kurulu onaylı kesin raporu olanlar yeniden niçin emeklilik başvurusunda hastanelere sevkediiliyor ? lütfen ilgilenip konuya ilgiyi artırmanızı rica ediyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Neden olacak vatandaşa eziyet çektirmek için. Devletin bir kurumu bir yönetmelik çıkartıyor diğer kurumu hayır ben o yönetmeliği tanımam diyor. Vatandaş kendisine yönetmelikle, genelge ile verilen hakları mahkemede aramak zorunda bırakılıyor.

niğdeli-51

Üye
Üye
halil bey benim heyt raporu beklediğim gibi %80 değilde yani % 60 ın altında çıkarsa ben ilk nereye başvuracağım ? hakem hastaneyemi,mülki amiremi (vali) yoksa il sağlık müdürlüğünemi ?. elimdeki raporlar %80 2005 ve 2007 de verilmişti şimdi heyete gireceğim işlemler bitti.yalnız benim bir sıkıntım var doktor hem hastalığımı tanımlamıyor,hemde koah diye ibare düşüyor.bu işi anlamadım gitti.cevabını bekliyorum,teşekkür ederim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İl sağlık müdürlüğüne itiraz edeceksiniz.

niğdeli-51

Üye
Üye
İl sağlık müdürlüğüne itiraz edeceksiniz.

halil bey,teşekkür ederim.gelişmelerden ben sizi haberdar ederim.birde yüksek sağlık kurulu,hastanelerin verdiği oranı düşüremez diye mahkeme kararı varmış,ali tezel konuyu yazdı ama emsal kararı yazmamış eğer bulabilirseniz foruma eklerseniz çok müteşekkir oluruz.bu bir yarış bakalım ilk kim bulup yayınlayacak ben araştırıyorum selam ve dua ile...

AliTezel.com - HABERT

Tekerlekli Sandalye